روسیه طرفدار پایان خشونتها و به دنبال راهکار مسالمت آمیز در سوریه است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه روسیا الیوم ، “سرگئی لاوروف” تاکید کرد: اگر همه طرفهای درگیر در بحران سوریه درباره تشکیل دولت انتقالی به مذاکره بنشینند فرصتی برای پایان درگیری ها به وجود خواهد آمد.

وی ضمن ابراز نگرانی درباره عدم دستیابی شرکای روسیه در شورای امنیت برای یافتن راهکاری برای حل بحران سوریه افزود: ما باز هم می گوییم اگر شرکای ما به توافقنامه ژنو اهمیت بدهند فرصتی برای حل مسالمت آمیز بحران و پایان خشونتها ایجاد می شود.

لاوروف اظهار داشت: موضع ما کاملا روشن است، زیرا ما خواستار توقف خشونتها و طرفدار راهکار مسالمت آمیز از سوی خود مردم سوریه بدون دخالت خارجی و از طریق گفتگو میان حکومت و مخالفان هستیم.

وزیر خارجه روسیه گفت: از طریق گفتگو میان حکومت و مخالفان می توان مشکلات سوریه را به شکل دموکراتیک حل و فصل کرد.

لاوروف بیان کرد: طرح ایجاد مناطق حائل در سوریه نیز از موارد یکجانبه ای است که کمکی به حل بحران سوریه نمی کند و توافقنامه ژنو و توافق جمعی بهترین راه برای پایان بحران سوریه است.

از سوی دیگر وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای در واکنش به سخنان الاخضر الابراهیمی نماینده سازمان ملل در امور سوریه درباره جنگ داخلی اعلام کرد: بحث جنگ داخلی به دور از واقعیت و زاییده اذهان توطئه گر علیه سوریه است.

در این بیانیه آمده است: آنچه در سوریه می گذرد جنایات تروریستی علیه ملت آن است که گروههای تکفیری مسلح با حمایت کشورهای معروف انجام می دهند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ