روشهای رهایی از استرس های صبح

اسفند ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : معمولا برای کسانی که شاغل می باشند و باید صبح زود از خواب بیدار شده و برای رفتن به محل کار شال و کلاه کنند، استرس امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی برترین ها ؛ این استرس اما قابل کنترل و مدیریت است به شرطی که راه و روش آن را بلد باشید.آنچه پیش روی شماست، راهکارهای ساده و عملی برای رهایی یا دستکم به حداقل رساندن استرس های صبحگاهی است.

۱٫ آلارم های آرامبخش انتخاب کنید

برای زنگ ساعت خود یک آهنگ یا صدای آرام مثل صداهای طبیعت انتخاب کنید که به جای پریدن ناگهانی از خواب شما را به آرامی بیدار کند. همچنین پیشنهاد می‌شود که شب زودتر بخوابید تا صبح وقت بیشتری برای آماده شدن داشته باشید و به این ترتیب، کمتر دچار استرس صبحگاهی خواهید شد.

۲٫ در طول روز آب کافی بنوشید

حتما در طول روز آب به اندازه کافی بنوشید و مراقب باشید بدنتان دچار کمبود آب نشود. کم آبی و خشکی بدن از عوامل موثر در تشدید استرس به ویژه در ابتدای روز است.

۳٫ زمان کوتاهی ورزش کنید

یک ورزش صبحگاهی سبک و کوتاه مدت به طور مثال تا ۱۵ دقیقه تاثیر بسزایی در کاهش استرس اول روز دارد.
 
۴٫ خوردن صبحانه را فراموش نکنید

یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش استرس صبحگاهی، خوردن صبحانه سالم و مقوی است. غذاهای خانگی، ماست و میوه تازه از گزینه‌های مناسب برای وعده غذایی صبحانه می باشند.

۵٫ ۱۰ دقیقه زودتر از خانه خارج شوید

برای اینکه در طول مسیر استرس دیر رسیدن و تاخیر خوردن را نداشته باشید بین ۵ تا ۱۰ دقیقه زودتر از خانه خارج شوید تا سر وقت به محل کار برسید.

۶٫ انعطاف پذیر باشید

نسبت به اتفاقها، وظایف و اتفاقات، انعطاف‌پذیر باشید و خود را با مسائلی که پیش می‌آیند، هماهنگ کنید. به خاطر مسائل جزئی به خودتان استرس وارد نکنید و اگر کارها آشفته شده هدفتان را که حفظ آرامش است به خودتان یادآوری کنید.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ