روش‌های انبارداری سازمان اموال تملیکی با هیچ استانداردی مطابقت ندارد

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: روش‌های اعمال شده در جمع آوری، نگهداری و انبارداری در سازمان اموال تملیکی با هیچ استانداردی در دنیا مطابقت ندارد.

روش‌های انبارداری سازمان اموال تملیکی با هیچ استانداردی مطابقت ندارد

به گزارش ممتاز نیوز، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در گفت‌وگو با خبر ۱۴ در ارتباط با مشکلات موجود در سازمان اموال تملیکی و آخرین پیگیری‌ها در این خصوص، گفت: روش‌های اعمال شده در جمع آوری، نگهداری و انبارداری در سازمان اموال تملیکی با هیچ استانداردی در دنیا مطابقت ندارد.

وی ادامه داد: بلافاصله بعد از جلسه‌ای که داشتیم لیست پرونده‌های تهران را خواستیم که آمار ۵۷۱ فقره را به ما دادند که به دادستان تهران اعلام کردم دستور دهند نتیجه رسیدگی‌ها را اعلام کنند.

عمرانی تاکید کرد: سیستم آماری ما نشان می‌دهد تعداد پرونده‌های مسن ما در کل کم است، از تعداد ۵۷۱ فقره اعلام شده اکثرا تعیین تکلیف شده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: نماینده سازمان اموال تملیکی باید بیاید این احکام را گرفته و آن‌ها را اجرا کند که متاسفانه مکانیزم موجود صحیح نبوده و بستر فسادزا کم و بیش ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه سازمان اموال تملیکی هم در ساختارها و هم در نحوه فروش اموال دچار مشکل است، ادامه داد: فروش‌های مذاکره‌ای و خاص حتما باید تعطیل شود، این اموال یا متعلق به مردم بوده یا قاچاق است؛ اگر یک ریال از ارزشی که دارد کمتر فروخته شود ممکن است در این امانت سوءاستفاده‌هایی صورت بگیرد، چه در فروش و جمع آوری و چه در نگهداری باید تحولی صورت بگیرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *