روش تازه جراحی فقط برای بینی‌های ایرانی/ خاصیت بینی ایرانی

دی ۱۴۰۰
ممتاز نیوز : فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، بهترین سن جراحی زیبایی را ۱۸ سال به بالا اعلام کرد و گفت: بینی ایرانی نوع خاصی است و با بینی‌های اروپایی و غربی از نظر پوست، استخوان، ترکیب و چهره فرق دارد، پس باید روش جراحی زیبایی خاصی انتخاب شود.

عبدالجلیل کلانترهرمزی در گفت‌وگو با فارس، گفت: جراحی پلاستیک در کشور جراحی پویا و روزآمدی است و روزی نبوده که کار تازهی به آن اضافه نشود.

وی ادامه داد: روش‌های تازه درمانی برای راحت شدن بیماران، درد کمتر و نتیجه بهتر انجام می‌شود و کارهای تشخیصی مناسب برای اینکه کدام روش جراحی زیبایی پاسخ می‌دهد یا خیر در کنگره‌های تازه این حوزه ارائه و بررسی خواهد شد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک افزود: ایران جزء کشورهای پیشتاز در جراحی زیبایی در دنیا است اما ما به دنبال این هستیم که روش‌های ایرانی برای این جراحی‌ها استفاده شود.

کلانتر هرمزی گفت: به همین سبب روش‌های ایرانی برای بینی ایرانی اجرایی می‌شود چرا که فرمول کشورهای غربی برای بینی‌های ایرانی که تاکنون ارائه شده مناسب نیست و برای ما فایده‌ای ندارد.

رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد افزود: نوع بینی ایرانی نوع خاصی است و با بینی‌های اروپایی و غربی تفاوت دارد در نتیجه پوست بینی ایرانی استخوان، ترکیب و چهره بینی ایرانی با سایر بینی‌ها متفاوت است و باید طبق آن، روش جراحی زیبایی انتخاب شود.

وی در مورد آمار جراحی زیبایی بینی گفت: جراحی بینی بالاترین جراحی زیبایی در کشور است اما به سبب وجود کلینیک‌های متعدد و بیمارستانهای متفاوت نمی‌توان آمار دقیقی از آن ارائه کرد.

کلانتر هرمزی همچنین نسبت به انجام جراحی زیبایی توسط متخصصان دیگر، گفت: انجمن جراحی زیبایی، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی بارها راهکارهای درست را به مردم اعلام کردند و نمی‌توانیم به مردم بگوییم که برای جراحی به کجا بروند.

وی افزود: فقط می‌توانیم بگوییم که از مراجعه به پزشک معالج خود در زمینه توانایی جراحی مطمئن باشند و بدانند که این جراح از عهده عوارض پس از جراحی بر می‌آیند.

کلانتر هرمزی گفت: جراحی بینی فقط یک عمل ساده نیست بلکه انتخاب روش صحیح برای کاهش عوارض پس از آن بسیار مهم است، مردم باید در این زمینه تحقیق کنند و چون این عمل فوری نیست می‌توان با تفکر، جراح و مطب مناسب را انتخاب کرد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک در مورد سن جراحی بینی در کشور گفت: در همه جای دنیا جراحی زیبایی بینی از ۱۸ سالگی آغاز می‌شود. در کشور ما نیز از همین سن آغاز می‌شود مگر در موارد استثنایی که بینی فرد دفورمه، دارای انحراف شدید و مشکل تنفسی شده باشد در سن کمتر جراحی می‌شوند.

وی گفت: مردم بدانند بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی بالای ۱۸ سال است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *