روش جدید استتار سیستم موشکی روسیه

نظامیان روسیه خودروی منحصر به فرد تامین مهندسی و استتار”آگرگات ۱۵ ام ۶۹″ را ساخته و عرضه کرده اند که از رد یابی سیستم های موشکی “یارس” و “توپول ـ ام” جلوگیری کرده و می تواند ماهواره های جاسوسی را گمراه کند.

ارتش روسیه در یک اقدام ابتکاری از روش تازه و ساده ای برای استتار سیستم موشکی نیروهای خود استفاده کرده است.

به گزارش شبکه ایران به نقل از رسانه های روسیه، نظامیان این کشور خودروی منحصر به فرد تامین مهندسی و استتار”آگرگات ۱۵ ام ۶۹″ را ساخته و عرضه کرده اند که از رد یابی سیستم های موشکی “یارس” و “توپول ـ ام” جلوگیری کرده و می تواند ماهواره های جاسوسی را گمراه کند.

به گفته سخنگویان نیروهای موشکی استراتژیک روسیه، ماشین جدید برای اجرای چند هدف در نظر گرفته شده است. شناسایی مهندسی مسیرهای کشیک نظامی سیستم های موشکی سیار”یارس” و “توپول ـ ام”  یکی از آنها است.

این تریلی به چند دستگاه مجهز است که با کمک آنها می تواند مسیر حرکت را پاکسازی و مین روبی کرده و مقاومت پل ها را تعیین کند.

همچنین در تریلی حامل موشک ها تور استتارکننده وجود دارد که امکان می دهد سیستم های موشکی پنهان شده و گردان های کاذب ایجاد شود.

علاوه براین “آگرگات ۱۵ ام ۶۹” با کمک جاده صاف کن رد حرکت تریلی حامل موشک ها را “پاک می کند”.

یگان های نیروهای موشکی استراتژیک روسیه در چارچوب تجدید تسلیح ارتش در آینده نزدیک تریلی های منحصربفرد جدید را  دریافت خواهند کرد.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ