روش حفظ رمز حساب بانکی از خطر هک

روش حفظ رمز حساب بانکی از خطر هک

ممتازنیوز :از نام، نام کاربری، آدرس پست الکترونیکی، شماره پرسنلی، شماره کارت ملی، شماره تلفن و نام‌ها و کدهای شناسایی دیگر استفاده نکنید.

— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —

این روزها بحث لو رفتن رمز و یا رمز دوم مشترکان بانک‌ها به یکی از نگرانی‌های سیستم بانکی و نظام رایانه‌یی کشور تبدیل شده و در این میان راهکارهای متعددی به دارندگان حساب‌های بانکی ارائه می‌شود چراکه اگر رمزهای عبور تنها در صورتی که هوشمندانه انتخاب شده و به درستی مدیریت شوند کارآمد خواهند بود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بسیاری از سیستم‌ها، سیاست‌هایی برای رمز عبور اتخاذ می‌کنند تا ویژگی‌ها و املای رمز عبور را محدود کنند. رایج‌ترین محدودیت‌ها شامل حداقل طول رمز عبور، حداقل و حداکثر عمر رمز عبور، استفاده از سه یا چهار نوع کاراکتر در رمز عبور (حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و نشانه‌ها) و ممانعت از استفاده مجدد از رمز عبور است.

اما در سیاست‌های امنیتی سازمان باید به وضوح لزوم نیاز به رمز عبور قوی و چگونگی ایجاد یک رمز عبور قوی تعریف شود. اگر رمزهای عبور توسط کاربران نهایی ایجاد می‌شوند، لازم است تا برای ایجاد رمز عبور قوی پیشنهادات زیر درنظر گرفته شوند:

** از نام، نام کاربری، آدرس پست الکترونیکی، شماره پرسنلی، شماره کارت ملی، شماره تلفن و نام‌ها و کدهای شناسایی دیگر استفاده نکنید.

** کلمات فرهنگ لغت، اصطلاحات و یا کلمات اختصاری را مورد استفاده قرار ندهید.

** از کلماتی با املای غیر استاندارد همراه با حروف بزرگ استفاده کنید.

** حروف الفبا را جایگزین اعداد کنید.

** رمزهای عبور خود را به طور مداوم تغییر دهید.

بنا بر اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌یی، همچنین رمزهای عبور نباید در هیچ فرم یا قالبی نمایش داده شوند و در عین حال باید از ایجاد لیستی از رمزهای عبور کاربران اجتناب کرد. رمزهای عبوری که به راحتی به خاطر سپرده می‌شوند اغلب توسط ابزار شکستن رمز عبور به راحتی کشف می‌شوند.

مدیران نیز باید به خاطر داشته باشند که اگر رمز عبور مدیر شبکه یا root به خطر بیفتد، تمامی رمزهای عبور حساب‌های کاربری باید تغییر کنند و توجه داشته باشید که هرگز رمزهای عبور خود را از طریق پست الکترونیکی انتقال ندهید.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۶۰ نفر   |   تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ تیر
آخرین اخبار و جدیدترین مطالب در مورد , رمز حساب بانکی, هک رمز حساب بانکی


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *