رونمایی از سند توسعه تجارت الکترونیک

۲۱اردیبهشت،

 

از سند توسعه تجارت الکترونیک با هدف گسترش این نوع از مبادلات رونمایی می شود.
 
به گزارش  موج، محمد صادق مفتح معاون توسعه فناوری و تجارت الکترونیک در نشست خبری با اعلام این مطلب گفت: هفتمین همایش بین المللی تجارت و اقتصاد الکترونیک ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود.
وی با اشاره به رونمایی از سند توسعه تجارت الکترونیک افزود: نقشه راه با هدف برداشتن گام های بزرگ ، برنامه ریزی برای تبدیل مقوله های کمی به کیفی و بررسی چگونگی تحقق اهداف برنامه پنجم تدوین شده است .
مفتح ادامه داد: کاهش هزینه مبادله و توانمند کردن بنگاه ها به عنوان یکی از ارزان ترین روش های اشتغال زایی در کشور است و این موارد از محورهای مورد توجه وزارت بازرگانی سابق در حوزه تجارت الکترونیک محسوب می شد.
معاون وزیر صنعت وتجارت با تاکید بر رفع موانع توسعه تجارت الکترونیک تصریح کرد: تدوین شاخص های توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیک و بررسی شاخص های مورد نیاز توسعه تجارت الکترونیک باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.
در ادامه این نشست، علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با اشاره به تدوین سند راهبردی تجارت الکترونیک اظهار داشت: سلامت الکترونیک، تجارت الکترونیک، بانکداری الکترونیک ، آموزش و یادگیری الکترونیک درشکل دهی نقشه راه تجارت الکترونیک بسیارمهم است.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم تا پایان برنامه پنج ساله پنجم توسعه برای رسیدن به ایران الکترونیک گام های مورد نیاز را برداریم .

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *