رونمایی غرفه‌ نیکی کریمی در موزه سینما

جام جم آنلاین: با حضور عزت‌الله انتظامی و محمدحسن پزشک، غرفه‌ نیکی کریمی در موزه سینما رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، در این برنامه که امروز برگزار شد، عز‌ت‌الله انتظامی در سخنانی یادآور شد: اولین نفری بودم که جوایز و یادگاری‌هایم را به موزه سینما اهدا کردم.

وی ادامه داد: سال‌های دور که برای فیلم «گاو» به پاریس دعوت شده بودم آنجا مردی را دیدم که خانه‌اش را موزه کرده بود و برایم بسیار جالب بود. از آن موقع فکر چنین جایی به ذهنم رسید.

آقای بازیگر ادامه داد: خوشبختانه حدود ۱۲ سال است که موزه سینما کار می‌کند. در جای قدیمش در مهمانسرای «پیرنیا» جای زیادی نداشت و هنرمندان در ابتدا جوایز و هدایایشان را به سختی در اختیار موزه سینما می‌گذاشتند.

وی افزود: با انتقال موزه سینما به باغ فردوس جای آن وسیع شد و هنرمندان هم به ما اعتماد کردند و وسایلشان را در اختیار موزه قرار دادند و همه این جوایز به صورت امانت است. ضمن این‌ که باید توجه داشت این جوایز متعلق به مردم است و حتی اگر سینماگری که جوایزش در غرفه در معرض دید است و بعد خطایی کند و حتی کنار برود باز این جایزه به مردم تعلق دارد.

عزت‌الله انتظامی با اشاره به غرفه نیکی کریمی در موزه سینما گفت:‌ چند بار از ایشان خواستم تا چنین غرفه‌ای در موزه سینما داشته باشد و حتی یکی دو بار هم آمد و فضا را دید و خوشحالم در نهایت غرفه زیبایی برای او درست شد و خودش هم از دیدن آن تاثیر مثبتی گرفت.

نیکی کریمی هم با اظهار رضایت از اهدای جوایز و یادگاری‌هایش به موزه سینما گفت: وقتی به موزه می‌آیم و این همه موفقیت و جایزه می‌بینم احساس غرور می‌کنم، خوشحالم که در میان سینماگران بخشی هم به جوایز من اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: جوایز، یادگاری‌ها، ‌عکس‌ها و مجلات را از جاهای مختلف جمع کردم و الان خیالم راحت شد که در جای مناسبی قرار داده شده است.

بازیگر فیلم‌هایی چون «عروس»، «سارا» و «برج مینو» با اشاره به جوایزش خاطرنشان کرد: در میان آنها جایزه سن‌سباستین به دلیل این ‌که اولین جایزه‌ام بود، برایم خاطره‌انگیز است. در آن زمان من تصوری از این ‌که جایزه بین‌المللی بگیرم نداشتم و از طرف داریوش مهرجویی این خبر به من داده شد.

وی با اشاره به جوایزش گفت: هر کدام از این جوایز برایم خاطره و لحظه‌ای از زندگی‌ام است.

نیکی کریمی تصریح کرد: از یک بازیگر مطرح انگلیسی که جایزه سن‌سباستین را برده بود، خوانده بودم که می‌گفت گرفتن این جایزه مهم‌ترین اتفاق زندگی‌اش است. جایزه‌ای که خود من حدود ۲۰ سال پیش گرفتم، اما آن زمان اینترنت و پوشش خبری به شکل امروز نبود و ابعاد جهانی این جایزه دیده نشد.

این بازیگر در بخش پایانی سخنانش گفت: الان خوشحالم که موقعیتی ایجاد شده که جوایز مختلف من در موزه سینماست و با تمرکز می‌تواند دیده شود.

محمدحسن پزشک، مدیرعامل موزه سینما هم در سخنانی از افتتاح این غرفه اظهار خرسندی کرد و گفت: در حال حاضر تاریخ کل سینمای ایران را می‌توان در اینجا دید.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.