رونمایی “اطلس حضور ماندگار فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع)”

۳۱اردیبهشت،

کتاب “اطلس حضور ماندگار فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع)” با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان عالی‌رتبه ارتش رونمایی شد.

به گزارش حوزه دفاعی – امنیتی باشگاه خبرنگاران، مراسم رونمایی از کتاب “اطلس حضور ماندگار فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع)” صبح امروز با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان عالی‌رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر نیروهای مسلح در محل این دانشگاه برگزار شد.

امیر سرتیپ “احمدرضا پوردستان” فرمانده نیروی زمینی ارتش طی سخنانی در این مراسم ضمن گرامیداشت حماسه سوم خرداد، سالروز عملیات بزرگ بیت‌المقدس و یاد و خاطره یک هزار فرمانده شهید والامقام دانشگاه افسری امام علی(ع) گفت: ‌این اطلس فاخر و ارزشمند ضمن اینکه می‌تواند به عنوان یک مرجع قابل استناد در تاریخ دفاعی کشور مورد بهره‌برداری قرار گیرد؛ روایتگر ۲۸ حضور پربرکت و تاثیرگذار فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی ارتش است که با تاسی از بیانات نورانی معظم‌له در این دانشگاه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به سمت رشد و بالندگی، تدین، تعهد و تخصص علمی حرکت کرده است.

وی در ادامه از دست‌اندرکاران تهیه و تدوین «اطلس حضور ماندگار فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع)» بویژه فرمانده و معاون پژوهشی این دانشگاه و همچنین دفتر ارتباطات نیروهای مسلح فرماندهی معظم کل قوا که مسئولیت نظارت راهبردی و تایید این مجموعه فاخر و ارزشمند را برعهده داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این مراسم، سرهنگ جواد شیرمحمدی معاون پژوهشی دانشگاه افسری امام علی(ع) ضمن ارائه گزارشی از سیر مراحل تهیه اطلس مذکور، گفت: دانشگاه افسری به عنوان مهمترین مرکز آموزش نظامی کشور، این افتخار را دارد که بیشترین تعداد میزبانی از قدوم مبارک فرماندهی معظم کل قوا را داشته باشد. از این رو به منظور ماندگاری این میزبانی پر افتخار، اقدام به تدوین، سازماندهی و مصور کردن این حضور نورانی کرده است تا بیانات پرمایه معظم له به عنوان سرلوحه امور و راهنمای حرکت رو به جلوی این دانشگاه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

شیرمحمدی افزود: این اطلس در سه بخش تدوین شده است، بخش اول شامل خلاصه‌ای از فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) در دیدار با دانشجویان دانشگاه افسری است. بخش دوم نگاهی کوتاه به دانشکده افسری قبل از انقلاب اسلامی و بخش سوم شامل ۲۹ فصل است که ۲۸ فصل آن مربوط به بیانات، تدابیر و فرامین فرماندهی معظم کل قوا طی بیست و هشت حضور ماندگار معظم له در دانشگاه افسری در دوران ریاست جمهوری و رهبری انقلاب اسلامی می‌باشد و فصل آخر نیز دانشگاه افسری را در نگاهی به آینده با محوریت چشم‌انداز بیست ساله و حرکت رو به جلوی ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد.

در پایان این مراسم با حضور امیر پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش، سردار سدهی، رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، امیر خرم طوسی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده کل ارتش، امیر رشید‌زاده فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) و تعداد دیگری از فرماندهان و مسئولان عالیرتبه نظامی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران کتاب «اطلس حضور ماندگار فرمندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع)» به صورت نمادین از این مجموه ارزشمند رونمایی شد.

دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی ارتش که به تعبیر مقام معظم رهبری، «فیضیه ارتش» و محل تربیت نیروی انسانی دین‌مدار، معتقد و ولایتمدار می‌باشد؛ امروز میزبان برگزاری، مراسمی بود که موضوع آن یعنی حضور پر برکت و ماندگار فرمانده معظم کل قوا از سال‌های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون در مراسم دانش‌اموختگی و جشن تحلیف دانشجویان این دانشگاه، زمینه یک تحول مبنایی و حرکت پرشور ارتش به سمت ارتشی اسلامی و ولایی را سبب شد و همین جوش و خروش انقلابی با محوریت ایمان و اقتدار، ارتش جمهوری اسلامی یاران را در منظر رهبر فرزانه انقلاب به کلمه طیبه و ارتش حزب‌الله مفتخر ساخت.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *