رییس اداره پیوند وزارت بهداشت: داروهای ضروری بیماران پیوندی مشمول بیمه شود

59-38.jpg

رییس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت با بیان این که چند قلم از داروهای جدی و ضروری بیماران پیوندی تاکنون جزو تعهدات بیمه‌ای قرار نگرفته، شمول بیمه‌ای این داروها را خواستار شد.

دکتر محمد عقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر پوشش بیمه‌ای ۲۰۲ قلم از داروهای مهم که تاکنون در فهرست تعهدات بیمه‌ قرار نداشته، گفت: متاسفانه چند قلم از داروهای ضروری بیماران پیوندی تاکنون در فهرست تعهدات بیمه‌ای نبوده است اما با بخشنامه و دستور اخیر هیات دولت به سازمان‌های بیمه‌گر، امیدواریم داروهای مورد نیاز این بیماران نیز مشمول بیمه شود.

وی با بیان این که چند قلم از این ۲۰۲ قلم دارو مربوط به بیماران خاص و پیوندی است، افزود: با وجود آنکه در حال حاضر نیز یارانه به داروهای بیماران پیوندی تعلق می‌گیرد اما متاسفانه سهم بیمار در پرداخت هزینه‌های دارو، بالاست و امیدواریم شمول بیمه‌ای کمک کند تا این سهم به حداقل ممکن کاهش یابد.

عقیقی ادامه داد: شمول بیمه‌ای این داروها سبب خواهد شد سهم بیماران پیوندی در پرداخت هزینه‌های داروهایشان به میزان قابل توجهی کاهش یابد و بیماران پیوند اعضا نیز نگران دریافت داروهای درمان خود نباشند.

رییس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت به ایسنا گفت: سهم بیماران پیوندی در پرداخت هزینه‌های داروها بسته به نوع پیوند انجام شده، متفاوت است به طوری که ممکن است سهم یک بیمار ماهانه ۵۰ هزار تومان و سهم بیماری دیگر به دلیل مصرف داروهای ویژه‌، بسیار بالاتر از این میزان باشد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *