رییس سازمان حفاظت محیط زیست: «ضامن آهو» بهترین معرف برای ماست

9-66.jpg

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: برای معرفی سازمان محیط زیست به دنبال عنوانی بودیم که دریافتیم ضامن آهو که یکی از ویژگی‌های اصلی حضرت رضا(ع) است بهترین معرف برای ماست.

به گزارش خبرنگار «محیط‏زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، مهندس محمدجواد محمدی‌زاده امروز ۶ مهر ماه در مراسم اختتامیه جشنواره “محیط زیست در آموزه‌های رضوی” که در هتل پارس برگزار شد، با توجه به روز ولادت امام هشتم(ع) اعلام کرد: باعث افتخار است که این روز را روز محیط‌بان قرار داده تا تعلق و وابستگی خود را به آموزه‌ها و فرهنگ حضرت رضا(ع) اثبات کنیم.

وی سفر تاریخی حضرت رضا(ع) را موجب اعتبار و حیثیت ایرانیان دانست و اظهار کرد: وجود حضرت رضا(ع) گوهری است که روشنایی آن موجب هدایت بشریت شده است.

معاون رییس جمهور بیان کرد: الگوی ما در حفاظت از محیط زیست حضرت رضا(ع) است، برای حفاظت از طبیعت باید به آن علم و بصیرت داشته باشیم.

محمدی‌زاده استفاده از فناوری‌های روز و دستاورد علمی بشر را جهت حفاظت از محیط زیست ضروری دانست و ادامه داد: باید مشارکت آحاد مردم را برای تحقق این هدف جلب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان ما نه تنها در قالب عکس و فیلم بلکه باید در قالب شعر، داستان، کتاب، موسیقی و تئاتر قدم در این عرصه گذارند و فرهنگ‌سازی‌های خداباورانه و تاثیرگذار در جامعه را انجام دهند.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: امروز رشد علم در دنیا با شتاب است در حالیکه ضعف دنیا در اخلاق است.

وی امتیاز کشورمان در مقابل جهانیان را در اخلاق مداری دانست و تصریح کرد: ثروت و آموزه‌های اخلاقی ما از اهل بیت و اسلام است.

محمدی‏‌زاده به عنوان مثال از ایالات متحده‌ی آمریکا یاد کرد که در علم رشد زیادی داشته اما محیط زیست آن کشور افت کرده است و این را نشان از ضعف اخلاقی و عدم تعلق به محیط زیست دانست.

وی عنوان کرد: نباید کاری کنیم تا تغییرات نابه‌جا در کاربری‌های محیط ایجاد شود همچنین نباید خارج از توان محیط عمل کرد و اگر صنعتی با این ویژگی ایجاد شده باید به اصلاح آن بپردازیم.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *