رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم خبر داد: تدوین سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی

33-167.jpg

رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم از تلاش فعالان این سازمان برای تدوین سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی قره شیخ‌لو در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی اظهار کرد: از ابتدای امسال ماموریت تدوین سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی بر عهده سازمان دارالقرآن الکریم کشور واگذار شد و این کار با تشکیل یک تیم کارشناسی متشکل از فعالان قرآنی و متخصصان IT آغاز شد.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۵۰۰ نفر ساعت کار کارشناسی بر روی این سند انجام شده و آنچه که در مورد قرآن در فضای مجازی موضوعیت داشت مورد بررسی قرار گرفت.

قره شیخ‌لو افزود: در این سند نظرات ۱۰۰ کارشناس خبره در حوزه قرآن و IT را گرفتیم و جلسات حضوری با خبرگان این دو حوزه برگزار شد.

رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم ادامه داد: بیش از ۶۰۰ نفر به پرسشنامه‌ای که در سایت سازمان قرار گرفته بود نظر دادند و از این اقدام استقبال کردند.

وی با بیان این‌که «آنچه از این سند آماده شده در قالب یک هدف غایی و ۵ هدف دیگر منتشر شده» اظهار کرد: هدف اصلی تهیه این سند جهانی‌سازی فرهنگ قرآن کریم مبتنی بر تعالیم حیات بخش اهل بیت عصمت (ع) به عنوان نقشه راه زندگی سعادتمندانه دنیوی و اخروی است.

قره شیخ‌لو از آیت‌الله جوادی آملی به عنوان یکی از ذخایر قرآنی کشور و جهان اسلام یاد کرد و پیشنهادات وی را در تکمیل این سند ارزشمند موثر دانست.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *