رییس سازمان زندان‌ها: احترام به حقوق زندانیان یک تکلیف شرعی است

60-3.JPG

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، گفت: حقوق شهروندی و احترام به حقوق زندانیان در زندان‌های ایران یک تکلیف شرعی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه سمنان، غلام‌حسین اسماعیلی روز ۱۱ مهرماه در نشست شورای قضایی استان سمنان، ادعای غربی‌ها مبنی بر نقض حقوق بشر در زندان‌های ایران را یک دروغ بزرگ دانست و افزود: بر خلاف ادعای واهی دشمنان نظام، رعایت حقوق شهروندی در زندان‌ها همواره مورد تاکید مسوولان نظام بوده و یک وظیفه و تکلیف شرعی شمرده می شود.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، ادامه داد: بر همه زندان‌های کشور نظارت کامل وجود دارد و از حقوق زندانیان دفاع و با هر گونه نقض خقوق زندانیان برخورد می‌کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه شخصا بر زندان های کشور نظارت می‌کنم و بر رعایت حقوق کامل آنها اصرار دارم، افزود: انتظار می‌رود اعضای شورای قضایی استان‌ها نیز با حساسیت کامل به امور زندان‌ها و حقوق زندانیان توجه داشته و مراقبت کنند که خدای ناکرده کسی بی گناه به زندان نیفتد.

معاون قوه قضاییه به تاثیر جلسات شورای قضایی استان‌ها خطاب به اعضای شورای قضایی استان اظهار کرد: آیت الله لاریجانی تاکید خاصی بر تشکیل شورای قضایی دارد و از این رو اختیارات لازم به این شوراها داده شده است.

هم‌چنین رییس کل دادگستری استان سمنان در این نشست از کاهش اطاله دادرسی در این استان خبر داد و گفت: در دادسراها و دادگاه‌های حقوقی و دادگاه‌های تجدید نظر این استان، روند رسیدگی به پرونده‌ها تقریبا به روز رسیده و اجرای احکام در اولویت قرار گرفته است.

وی برنامه محوری را از سیاست‌های اصلی دستگاه قضایی استان سمنان خواند و گفت: از ابتدای امسال برنامه‌ها بر اساس برنامه‌ریزی عملیاتی، کاربردی و قابل ارزیابی قرار گرفته و امور قضایی بر اساس برنامه پیگیری می‌شود.

رییس کل دادگستری استان سمنان جلب رضایت مردم را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر مردم استان از دستگاه قضایی رضایت دارند و اگر کاستی وجود داشته باشد در رفع آن خواهیم کوشید.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ