رییس مجلس: قدرت‌های جهانی هیچ‌گاه دلسوز کشورهای اسلامی نبودند

خبرگزاری آریا – در حاشیه برگزاری دومین مجمع نمایندگان مجالس آسیا و اقیانوسیه برای آموزش تان سری امین حاجی مولیا رییس مجلس نمایندگان مالزی بعدازظهر امروز با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، در ابتدای این دیدار لاریجانی با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش روابط فیمابین در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی گفت: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی برای تقویت و تعمیق روابط جمهوری اسلامی ایران و مالزی در زمینه‌های مختلف بویژه روابط پارلمانی استقبال می‌کند.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه دیرینه روابط دوستانه دو کشور افزود: تحکیم همکاری‌های دوستانه دو کشور نقش مهمی در ارتقا و تحکیم همبستگی و وحدت میان جهان اسلام خواهد داشت.
لاریجانی تحریم‌های صورت گرفته علیه جمهوری اسلامی ایران را نشانه عدم علاقه قدرت‌های جهانی به پیشرفت‌های کشورمان دانست و گفت: قدرت‌های جهانی هیچ‌گاه دلسوز کشورهای اسلامی نبوده و با دخالت در امور کشورها سعی دارند تا از پیشرفت‌های اقتصادی، تکنولوژی و عملی آنها جلوگیری کنند.
در ادامه این دیدار تان سری امین حاجی مولیا، رییس مجلس نمایندگان مالزی با ابراز خرسندی توسعه و گسترش روابط دو کشور گفت: مردم و مقامات سیاسی و پارلمانی مالزی از ارتقای سطح روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان مالزی و جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنند.
وی برگزاری دومین نشست مجمع نمایندگان مجالس آسیا و اقیانوسیه برای آموزش در تهران را فرصتی برای هم‌اندیشی کشورهای منطقه در امر آموزش دانست، افزود: باید کشورهای منطقه با تبادل تجربیات خود در امر آموزش در ارتقای سطح دانش و آموزش عمومی و از میان بردن نابرابری‌های موجود در این زمینه تلاش کنند.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *