رکود در بازار “موبایل”/ منتظر کاهش قیمت‌ها باشید

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، گوشی و لوازم جانبی؛

به سبب این‌که بیشتر گوشی‌های تلفن‌همراه در کشور وارداتی است و با رشد سرسام‌آور نرخ ارز، قیمت موبایل هم به یکباره با افزایش قیمت چند برابری روبه‌رو شد، ما پیش‌بینی می‌کنیم که با کاهش نرخ ارز، قیمت گوشی‌های تلفن همراه هم کاهش خواهد یافت.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه بازار باشگاه خبرنگاران به نقل از اقتصاد پرس، افشار لاهیجی‌فروتنی، رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، گوشی و لوازم جانبی در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از بازار تلفن‌همراه در آینده چه خواهد بود؟ گفت: به نظر من ما به زودی با افت حدود ۱۵ درصدی قیمت گوشی تلفن‌همراه روبه‌رو خواهیم شد.
 
وی افزود: به سبب این‌که بیشتر گوشی‌های تلفن‌همراه در کشور وارداتی است و با رشد سرسام‌آور نرخ ارز، قیمت موبایل هم به یکباره با افزایش قیمت چند برابری روبه‌رو شد، ما پیش‌بینی می‌کنیم که با کاهش نرخ ارز، قیمت گوشی‌های تلفن همراه هم کاهش خواهد یافت.
 
رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، گوشی و لوازم جانبی با اشاره به رکود در این بازار، تصریح کرد: همواره وقتی بازارها بلاتکلیف می باشند و صحبت از کاهش قیمت‌ها است، خریداران منتظر می‌مانند تا بازار به یک ثباتی برسد.
 
لاهیجی‌فروتنی با اشاره به نایاب شدن بعضی مدل‌های گوشی تلفن‌همراه، خاطرنشان کرد: عرضه گوشی‌های تلفن‌همراه مدل بالا که قیمت بالاتری هم دارند، پرریسک است، به همین سبب فروشندگان تلاش می‌کنند در این زمینه با احتیاط بیشتری حرکت کنند و تا زمانی که نرخ ارز ثبات پیدا نکند، ما چنین وضعیتی را در بازار می‌بینیم.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ