رکورد جدید در بورس ثبت شد/ صعود شاخص به ۲۵ هزار و ۳۸۴ واحد

امروز هم روند صعودی شاخص بورس برای پانزدهمین روزکاری متوالی با افزایش ۳۲۹ واحدی تکرار شد تا این متغیر مهم برای نخستین بار در سال جاری رکورد افزایش بیش از ۳۲۰ واحدی طی دو روز را به ثبت برساند.

به گزارش فارس، جو روانی مثبت بازار سهام و تمایل به خرید هر چند کوتاه مدت سرمایه گذاران امروز با چنان شدتی همراه بود که نه تنها اکثر سرمایه گذاران حقیقی فروشنده سهام در روزها و هفته های گذشته را پشیمان کرد بلکه موجب شد تا رکورد تازه ای برای شاخص بورس طی سال جاری به ثبت برسد.

براساس این گزارش، در ادامه روند صعودی قیمت سهام اکثر شرکت ها امروز هم اکثر شرکت های بزرگ با صف خرید و رشد ۴ درصدی قیمت هرسهم مورد اقبال سرمایه گذاران واقع شدند حتی شرکت مخابرات که در یکی دو ماه اخیر شاهد کاهش هر چند اندک بهای سهام بود، امروز به جمع مثبت های بورس پیوست تا روند صعودی شاخص بورس شتابان تر از روزهای پیش شود.

در این میان فقط بانک تجارت بود که با کاهش ۶ درصدی هر سهم ۳۴ واحد بر شاخص اثر منفی گذاشت.اما با افزایش قیمت هر سهم و اثر ۴۶ تا ۱۵ واحدی شرکت های فولادی مبارکه و خوزستان، دو قلوهای چادرملو و گل گهر، پالایشگاه بندرعباس ، سرمایه گذاری غدیر، ملی مس، بانک ملت و مخابرات ، دماسنج بازار سهام به مانند دیروز بیش از ۳۲۰ واحد پرش کرد و با ۳۲۹ واحد رشد به عدد ۲۵ هزار ۳۸۴ واحدی رسید.

با این رشد که پانزدهمین روز متوالی صعود این متغیر مهم بازار سهام بود، برای نخستین بار در سال جاری شاخص طی دو روز موفق به ثبت رشد بیش از ۳۲۰ واحدی ارقام شد تا قادر به تثبیت کردن بیشتر کانال ۲۵ هزار واحدی خود شود.

از سوی دیگر ارزش روز بازار سهام هم که طی سال جاری از ۱۳۵ هزار میلیارد تومان به حدود ۱۰۹ میلیارد تومان تنزل یافته بود به علت رشد بهای هر سهم اغلب شرکت های بزرگ به ۱۱۵ هزار میلیارد تومان رسید تا این متغیر مهم هم موفق به جبران بخشی از ارزش از دست رفته شود.

آمار پایانی معاملات هم از بهبود حکایت دارند بطوریکه بیش از ۲۳۰ میلیون سهم به ارزش ۵۹٫۳ میلیارد تومان داد و ستد شد تا برای مدتی هم که شده معاملات روزانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومانی هفته های گذشته فراموش شود. بیشترین حجم معاملات هم به سه شرکت فولاد مبارکه ، نفت وگاز پارسیان و سرمایه گذاری غدیر با بیش از ۷٫۸ ، ۶ و ۳٫۴ میلیارد تومان تعلق داشت.


اخبار بورس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ