رکورد جهانی شتاب خودرو شکسته شد +تصاویر

۳۰م دیماه ،

رکورد جهانی شتاب خودرو شکسته شد +تصاویر

روز یکشنبه (اول بهمن) هنگامی که هنسی این خودرو را به یک بزرگراه در هوستون آمریکا برای ثبت رکورد تازه شتاب برد، به جهان نشان داد تا چه حد می‌تواند سریع باشد.

به نقل از تابناک، یک ابرخودرو خیره کننده توانست رکورد سریع‌ترین موتور شتاب‌دهنده جهان را با دستیابی به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت در تنها ۱۳٫۶۳ ثانیه بشکند.

به گزارش ایسنا، ابرخودرو هنسی ونوم GT نیروی خود را از یک موتور هفت لیتری V8 به دست آورده که ۱۲۴۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

روز یکشنبه (اول بهمن) هنگامی که هنسی این خودرو را به یک بزرگراه در هوستون آمریکا برای ثبت رکورد تازه شتاب برد، به جهان نشان داد تا چه حد می‌تواند سریع باشد.هنسی ونوم GT توانست صفر تا ۳۰۰ را در ۱۳٫۶۳ ثانیه پر کند در حالی که خودرو دیزلی فورد فیستا در همین زمان توانست به ۹۶٫۵ کیلومتر در ساعت دست یابد.

این رکورد تا پیش از این با ۱۴٫۵۳ ثانیه در اختیار کوئنیگسگ آگرا قرار داشت.

ابرخودرو هنسی ونوم GT 910 هزار پوندی همچنین توانست ۰ تا ۳۲۱ کیلومتر در ساعت را در ۱۴٫۵۱ ثانیه بدست آورد که ۷٫۷ ثانیه سریع‌تر از خودرو ابرورزشی بوگاتی ویرون است.

ونوم GT با ظاهر مسطح خود که توسط جان کیویز رانده می‌شد، در ۵٫۸۸ ثانیه به ۱۶۰ کیلومتر رسیده و پس از ۱٫۶ کیلومتر به ۳۲۹ کیلومتر در ساعت رسید.

جان هنسی، رئیس این شرکت اظهار کرد که وی در حقیقت قصد داشته، رکورد بالاترین سرعت را بشکند که اکنون با ۴۳۱٫۳ کیلومتر در ساعت در اختیار بوگاتی ویرون است.

شرکت هنسی قصد دارد جایی را برای شکستن این رکورد به دست آورد، در حالیکه بوگاتی با دستیابی به جاده آزمایش فولکس‌واگم در آلمان توانست این رکورد را ثبت کند.

این شرکت قصد دارد ۲۶ ونوم GT‌ بسازد که ساخت هر مدل حدود شش ماه به طول خواهد انجامید. همچنین تاکنون ۱۰ مدل از این ابر خودرو فروخته شده است.

چهارشنبه ۴ بهمن   ۱۳:۴۹

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *