رگولاتوری: دریافت هزینه رانژه خطوط ADSL از شرکتهای اینترنتی مجاز است

رگولاتوری: دریافت هزینه رانژه خطوط ADSL از شرکتهای اینترنتی مجاز است

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پی بخشنامه جدید مخابرات برای دریافت هزینه رانژه خطوط ADSL از شرکتهای ارائه دهنده اینترنت – هزینه تغییر مسیر زوج سیم تلفن منزل مشترک- این بخشنامه را مجاز عنوان کرد.

به گزارش مهر، هفته گذشته شرکت مخابرات ایران با ابلاغ بخشنامه ای به شرکتهای مخابرات استانی، این شرکتها را مجاز کرد که با توافق با شرکتهای PAP بابت رانژه کردن خط اینترنت- تغییر مسیر زوج سیم تلفن منزل مشترک –  از PAP ها هزینه دریافت کنند.

این بخشنامه که پیرو توافق با شرکتهای مخابرات ایران و نمایندگان شرکتهای PAP صورت گرفته است شرکتهای مخابرات استانی را مجاز می کند برای رانژه کردن خطوط مشترکان ADSL این شرکتها با توجه به مدت زمان اجرای رانژه، هزینه خدمات دریافت کنند که این هزینه می تواند برای رانژه کردن ۲۴ ساعته، ۴۸ ساعته و ۷۲ ساعته اتصال خطوط مشترکان متفاوت باشد که با توجه به نیاز شرکتهای PAP هزینه آن باید به مخابرات پرداخت شود.

حسن رضوانی – معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بخشنامه ابلاغ شده از سوی شرکت مخابرات ایران به شرکتهای مخابرات استانی، تاکید کرد: این بخشنامه با توافق شرکت مخابرات ایران و شرکتهای PAP و با هدف تسهیل فرآیند ارائه خدمات به مشترکان ADSL تهیه شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مخابرات ایران مجاز است که با توافق با شرکتهای PAP برای ارائه بهتر خدمات و امکانات ADSL بخشنامه هایی صادر کند، تصریح کرد: دریافت هزینه برای رانژه خطوط ADSL طبق توافق با PAP ها صورت گرفته و غیرقانونی نیست.

معاون رگولاتوری با تاکید براینکه چنانچه شرکتهای PAP نسبت به این موضوع اعتراض دارند باید موضوع را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش دهند، در پاسخ به این سوال که بخشنامه مذکور برخلاف آیین نامه تعاملی مخابرات و PAP ها نخواهد بود، به مهر گفت: براساس این آیین نامه مخابرات و PAP ها مجاز هستند با توافق دوطرفه در ارائه و دریافت سرویس و امکانات تعامل داشته باشند.

به گفته رضوانی این بخشنامه ارتباطی با قیمت اینترنت مشترکان نهایی ندارد و شرکتهای PAP مجاز نخواهند بود بابت هزینه رانژه از مشترکان مبلغی دریافت کنند.

به گزارش مهر، ابلاغ بخشنامه از سوی شرکت مخابرات ایران به شرکتهای مخابرات استانی برای دریافت هزینه بابت رانژه کردن خطوط مشترکان شرکتهای اینترنتی در حالی است که طبق آیین نامه تعاملی مخابرات و شرکتهای PAP – آیین نامه ۹۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات- تا پیش از این شرکت مخابرات موظف بود که ظرف ۷۲ ساعت نسبت به رانژه کردن خط مشترکان PAP و به صورت رایگان اقدام کند.

یکی از مدیران شرکتهای مخابرات استانی در این باره به مهر گفت: متوسط دریافت هزینه رانژه از شرکتهای PAP به ازای هر خط مشترک حدود ۴ هزار تومان خواهد بود و مخابرات بابت رانژه کردن خطوط مشترکان شرکتهای PAP بالغ بر ۸ هزار تومان هزینه متحمل می شود که با اجرای این بخشنامه نیمی از این هزینه را شرکتهای PAP پرداخت خواهند کرد.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ