رگولاتوری: مبنای فروش اینترنت در کشور حجمی است

۱۲ تیرماه ۱۳،

مدیرکل نظارت بر سرویس‌های IT رگولاتوری گفت: مبنای فروش اینترنت در کشور حجمی است و شرکت‌هایی که امکان محاسبه صورت‌حساب‌ به صورت حجمی را نداشته‌اند تا زمان فراهم کردن این امکان، موظف به فروش اینترنت به صورت نامحدود می باشند.
 
علیرضا اصغریان در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که چرا بعد از ابلاغ مصوبه فروش حجمی اینترنت از سوی رگولاتوری هنوز بعضی شرکت‌های مخابرات استانی، سیستم فروش حجمی را پیاده نکرده‌اند، اظهار داشت: بعضی شرکت‌ها هنوز امکان محاسبه صورت‌ حساب‌ مشترکان براساس حجم مصرفی را ندارند.
 
مدیر کل نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در حال حاضر به صورت کلی براساس مصوبه ۱۵۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مبنای فروش اینترنت در کشور حجمی است.
 
وی ادامه داد: اغلب شرکت‌های نیز از جمله اکثر شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP) سیستم فروش و صورت‌ حساب‌گیری براساس حجم مصرفی را پیاده‌سازی و اعمال کرده‌اند.
 
اصغریان افزود: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای مساعدت با بعضی شرکت‌ها که نتوانستند به موقع سیستم صورت‌گیری حجمی را پیاده‌سازی کنند و نیز جلوگیری از ایجاد تاخیر در اجرایی شدن مصوبه فروش حجمی اینترنت که به بهبود وضع اینترنت کاربران کمک می‌کند، مهلتی را به این شرکت‌ها داده است.
 
مدیر کل نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: براین اساس با الزام رگولاتوری، شرکت‌هایی که امکان محاسبه صورت‌حساب‌ها به صورت حجمی را نداشته‌اند، موظف به فروش اینترنت به صورت نامحدود شده‌اند تا زمانی که امکان محاسبه به صورت حجمی را فراهم کنند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ