رگولاتور: کیفیت اینترنت و ارتباطات در سال ۹۱ بهتر شد

۲۲خردادماه،

معاون وزیر ارتباطات معتقد است: کیفیت ارتباطات در سال ۹۱ نسبت به سال قبل از آن به مراتب بهتر بوده‌ است.
محمدعلی فرقانی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که مدتی است دیگر خبرها سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر تخلفات اپراتورها، مخابرات و شرکت‌های PAP اعلام نمی‌شود این گونه اظهار کرد که طی سال قبل کیفیت ارتباطات بسیار بهتر از سال ۹۰ شده و چه از نظر پوشش و چه از نظر کیفیت ارتباطات در حوزه‌های تلفن همراه و اینترنت وضعیت بهتری حاکم بوده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این‌ نکته یادآور شد: طبق معمول قبل سازمان تنظیم مقررات ارزیابی‌های خود را انجام می‌دهد و نتایج آن را نیز هر از چند گاهی اعلام می‌کند. به عنوان مثال همین چندی پیش بود که ما پس از بررسی‌های صورت گرفته اپراتورهای برتر، بهترین ارائه کنندگان خدمات اینترنتی و ماهواره‌ای را اعلام کردیم.
فرقانی در پاسخ به این نکته که حتی بر سر اعلام این شرکت‌ها نیز ابهاماتی وجود دارد و بسیاری معترضند که اگر قرار به معرفی برترین‌ها بوده چرا این اقدام در جشنواره فاوا صورت نگرفته توضیح داد:‌ این موضوع ربطی به جشنواره فاوا ندارد و رگولاتوری سالانه پس از انجام بررسی‌های مختلف نتایج را اعلام می‌کند، در این میان ممکن است ملاک‌های ما با جشنواره فاوا یکی باشد اما به هر حال این دو موضوع از یکدیگر جدا می باشند.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که اگر ارتباطی میان این بررسی‌ها با جشنواره فاوا وجود نداشته چرا نتایج این بررسی بلافاصله پس از جشنواره فاوا اعلام شده است اظهار کرد: ما سریع ارزیابی‌های خود را اعلام نکردیم اما پس از پایان بررسی‌ سال ۹۱ نتایج مشخص شد و ما هم آن را اعلام کردیم و لزومی ندیدیم که برای اعلام این نتایج دست نگه داریم.
 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *