ریزش بی‌سابقه کاربران فیس‌بوک

۱۰اردیبهشت،

بر اساس یک بررسی مستقل، میلیون‌ها نفر از کاربران فعال فیس‌بوک در دهها کشور جهان در شش ماه اخیر این شبکه اجتماعی را ترک کرده‌اند.
به گزارش فارس به نقل از گاردین، یافته های موسسه تحلیلی سوشیال بیکرز نشان می دهد روند ریزش کاربران فیس بوک به خصوص در ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته است.
در شش ماه قبل میلادی بیش از ۵ درصد کاربران آمریکایی فیس بوک با آن خداحافظی کرده اند که این به معنای کاهش ۸٫۶ میلیون نفری کاربران این پایگاه اینترنتی است. در عین حال ۶٫۵ درصد از کاربران انگلیسی فیس بوک هم حساب های کاربری خود در آن را بسته اند.
علاوه بر این ۴ درصد از کاربران کانادایی فیس بوک نیز این پایگاه اینترنتی را ترک کرده اند. مهم ترین میزان کاهش تعداد کاربران فیس بوک مربوط به ژاپن بوده است. ۲۰ درصد از کاربران ژاپنی فیس بوک آن را ترک کرده اند. این رقم در مورد نیجریه و آفریقای جنوبی هم به ترتیب ۲۶ و ۱۹ درصد بوده است.
نزدیک به ۴ درصد از کاهش کاربران فیس بوک در آمریکا و ۵ درصد از کاهش کاربران آن در انگلیس در یک ماه اخیر روی داده است. این روند در مورد کشورهای آلمان و فرانسه هم صادق است.
کارشناسان می گویند بی توجهی مدیران فیس بوک به حریم شخصی کاربران و تجارت آنها با این اطلاعات برای کسب درآمد بیشتر از جمله عوامل اصلی این مساله است. همچنین ممکن است کاربران به استفاده از شبکه های اجتماعی تازهتر و به روزتری مانند LinkedIn یا Instagram تمایل پیدا کرده باشند. اشباع فیس بوک در بسیاری از کشورها هم از جمله عوامل این مساله دانسته می گردد.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ