رییس آینده شما می‌تواند یک رایانه باشد!

۱۹م آذر ،

فاوانیوز: محققان آمریکایی یک سیستم کاملا خودکار رایانه‌یی با توانایی واگذار کردن وظایف و مسوولیت های مختلف به نیروی کار انسانی طراحی کرده اند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است، اما سیستم های رایانه‌یی در انجام بعضی از کارهای بسیار ساده مانند خواندن پلاک ماشین یا ترجمه یک اصطلاح دچار مشکل بوده و همچنان به کمک یک انسان نیاز دارند.

برنامه هایی نظیر Mechanical Turk‌ آمازون، امکان استفاده از مهارت های انسانی را در شرایطی که تکنیک های نرم افزاری به تنهایی جوابگو نیستند، فراهم می کند و کاربران با به اشتراک گذاشتن یک کار از کمک دیگران بهره مند می شوند.

«دانیل بارووی» از محققان علوم رایانه دانشگاه ماساچوست با هدف خودکارسازی کامل این فرآیند، سیستم رایانه‌یی تمام خودکار AutoMan‌ را طراحی کرده است.

سیستم تمام خودکار رایانه‌یی AutoMan قادر به مدیریت نیروهای انسانی، دریافت یا رد درخواست یک کار و پرداخت دستمزد است و در این شرایط یک رییس رایانه‌یی جایگزین یک رییس انسانی می گردد.

این سیستم رایانه‌یی از طریق پلت فرم هایی مانند Mechanical Turk یا VizWiz در یک فرآیند کاملا خودکار با هدایت نیروهای انسانی به کاربران خدمات ارائه می کند.

افراد نابینا با تهیه تصویر از محیط اطراف و ارسال آن از طریق برنامه نرم افزاری VizWiz، توصیفی لحظه‌یی از سایر کاربران دریافت می کنند. الگوریتم سیستم رایانه‌یی می تواند در تعامل با این برنامه به طور خودکار درخواست نابینایان را دریافت کرده و بهترین توصیف را از کاربران دریافت و برای کاربر ارسال کند.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *