رییس جمهور:جنبش عدم تعهد تا امروز کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است

متن پیام محمود احمدی‌نژاد به نخستین کنفرانس علمی بین‌المللی جنبش عدم تعهد که توسط علی اکبر جوان فکر مشاور رسانه‌ای رییس جمهور قرائت شد به شریح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
حضور شما اندیشمندان، پژوهشگران و دانشگاهیان محترم را در نخستین کنفرانس علمی بین المللی پیرامون جنبش عدم تعهد، صمیمانه ارج نهاده و از تلاشهای ارزنده تمامی دست اندرکاران برگزاری این کنفرانس علمی سپاسگذاری می کنم.
نظام دانایی یکی از مهم ترین شاخصهای اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه محسوب می شود. ملت و دولت ایران، در طول تاریخ خود، همواره با احترام به نظام دانایی سعی بلیغ در عرصه تولید علم داشته است، دستاوردهای علمی و پژوهشی، منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید است و برای تبدیل شدن از مصرف کننده اطلاعات به تولیدکننده دانایی، باید اهتمام خویش را مصروف پرداختن به مشاهدات، بازخوانی ها و تحلیلهای نو نماییم.
جهان هر روز در حال تحول و تکامل است و نوآوری نیز در ذات خلقت جاری است نوآوری، تکمیل و تسهیل کننده زنجیره خلاقیت و تبدیل ایده های بدیع به امور ارزش آفرین توسط انسان است. این کنفرانس در واقع ایجاد محیطی الهام بخش برای انگیزش جامعه دانش محور و تقویت و ارتقاء جایگاه علمی جنبش عدم تعهد است. از این کنفرانس انتظار می رود که با نگاهی نو و اندیشه هایی تازه، زمینه بسط مشارکت علمی پیرامون جنبش عدم تعهد را با توجه به توانمندیهای بالقوه و بالفعل پژوهشگران، اندشمندان و دانشگاهیان عزیز فراهم نماید. بی تردید در پرتو این حرکت علمی، پیشنهادهای ثمر بخشی در جهت افزایش پویایی و رفع موانع پیش روی جنبش عدم تعهد، طرح خواهد شد.
باید با سربلندی اعلام کرد که جنبش عدم تعهد تاکنون توانسته است در آگاهی بخشی، تثبیت و گسترش صلح و عدالت، کارنامه درخشانی از خود در حافظه تاریخ به جا بگذارد، از این رو تقویت بنیادهای نظری و عملی این جنبش مبتنی بر نظام دانایی، به تسریع در دستیابی ملتهای مستقل، به نقشی برتر و موثرتر در مدیریت جهانی می انجامد، ایده ای که بارها پیشنهاد آن در محافل سیاسی و علمی بین المللی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران مطرح گردیده و مورد استقبال ملتهای آزادی خواه جهان قرار گرفته است.
در پایان با آرزوی توفیق و سلامتی برای همگان، امیدوارم با همدلی و هم افزایی عمومی، این کنفرانس علمی پیش درآمدی شایسته برای برپایی هر چه باشکوه تر و اثربخش تر شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در ایران گردد.
/۲۹۲۹۵
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *