رییس سازمان فناوری اطلاعات: اینترنت اختلالی ندارد

۲۱م اسفند ، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پی اختلالات موجود در دسترسی کاربران اینترنت به بعضی پایگاه اینترنتیها اعلام کرد که گزارشی در مورد اختلال اینترنت به این سازمان گزارش نشده است.
به گزارش خبرنگار مهر، دسترسی اغلب کاربران ایرانی به پایگاه اینترنتیهای پربازدیدی همچون گوگل و یاهو در چند روز قبل با اختلالات بسیار همراه است و بسیاری از این کاربران امکان استفاده از این موتورهای جستجو، پست الکترونیک – ایمیل – و چت را ندارند؛ این در حالی است که تاکنون متولیان بخش اینترنت و فضای مجازی کشور اطلاع رسانی در زمینه دلایل بروز این اختلالات نداشته اند.

در این باره علی حکیم جوادی – معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار مهر، وجود اختلال در دسترسی به بعضی پایگاه اینترنتیهای اینترنتی را تایید نکرد و گفت: هیچ گزارشی در این باره به ما ارائه نشده است.

وی تصریح کرد: قطعی و مشکل خاصی در دسترسی به پایگاه اینترنتیهای اینترنتی از سوی سازمان فناوری اطلاعات گزارش نشده و امکان دسترسی به پایگاه اینترنتیهایی همچون گوگل و یاهو نیز برای کاربران وجود دارد.

روز قبل و در پی اختلالات موجود، رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس از بررسی قطع و اختلال در دسترسی بعضی پایگاه اینترنتیهای اینترنتی پربازدید خبر داد و گفت: اختلال در دسترسی کاربران ایرانی به پایگاه اینترنتیهایی مانند یاهو و گوگل در دستور کار کمیته ارتباطات مجلس قرار گرفته است.

رمضانعلی سبحانی فرد در گفتگو با مهر با بیان اینکه بررسی دلایل بروز این مشکلات و سیاستهای مدنظر در این زمینه در دستور کار کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس قرار گرفته و ظرف ۲ روز آینده اطلاع رسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: پیگیری ها نشان می دهد که مشکل به وجود آمده در دسترسی بعضی کاربران به پایگاه اینترنتیهای اینترنتی احتمالا به سبب قطع استفاده از پورتهای VPN غیرمجاز باشد.

به گفته وی ظرف چند روز قبل پورتهای VPN غیرقانونی در کشور مسدود شده و براساس اعلام قبلی مسئولان، از این پس تنها VPN های قانونی و ثبت نام شده، قابلیت استفاده خواهند داشت؛ در این راستا این احتمال وجود دارد که قطع ورودی VPN ها مشکلات فنی در دسترسی کاربران به سایر پایگاه اینترنتیهای اینترنتی به همراه داشته است که البته در این زمینه باید بررسی های بیشتری صورت گیرد.

به گزارش مهر، قطع ارتباط و اختلال در پایگاه اینترنتیهای بربازدید خارجی همچون یاهو و گوگل پیش از این نیز سابقه داشته است به نحوی که در مهرماه امسال نیز دسترسی به پست الکترونیک جی میل به مدت یک هفته در ایران غیرممکن شده بود.
IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ