رییس طایفه قبطیان لبنان و سوریه: تداوم درگیری‌ها در سوریه ثمره‌ای جز ویرانی بیش‌تر ندارد

۱۸م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان با رویس اورشلیمی، رییس طایفه مسیحیان قبطی لبنان و سوریه ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رویس اورشلیمی در این ملاقات با اشاره به اطلاعات میدانی خود از مناطق مختلف سوریه گفت: روند امور در سوریه به سمت ثبات و استقرار در حرکت است اما بعضی رسانه‌ها تلاش دارند خبرها و تحولات را وارونه جلوه دهند.

رییس طایفه اقباط سوریه و لبنان در پاسخ به طرح کشورمان برای حل بحران سوریه، بر ضرورت راه حل سیاسی تاکید کرد و گفت: گفت‌وگو بهترین راه‌حل برای مشکلات سوریه است و تداوم درگیری‌ها ثمره‌ای جز خرابی و ویرانی بیش‌تر ندارد.

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان نیز ضمن تبریک اعیاد میلاد حضرت عیسی (ع) و سال تازه میلادی، به تشریح تحولات سوریه و تلاش‌های کشورمان برای حل بحران این کشور پرداخت و گفت: روند تحولات سوریه اثبات کرد که در کنار خواسته مردم برای انجام اصلاحات، توطئه‌ای نیز برای بحرانی کردن وضعیت سوریه به منظور تامین امنیت رژیم صهیونیستی طراحی شده بود و عمق این توطئه هر روز آشکارتر می‌شود.

رکن‌آبادی بر ضرورت تقویت ثبات و همبستگی در کشورهای منطقه به‌خصوص سوریه و لبنان تأکید کرد و افزود: ایران خواستار اتحاد و یکپارچگی ملت‌ها در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی است و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ