رییس کل سازمان نظام پرستاری خبرداد: راه‌اندازی تعاونی‌های پرستاری برای تامین نیرو

ممتاز نیوز: رییس کل سازمان نظام پرستاری ضمن تصریح این که همچنان با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستیم، گفت: اما بنا نیست به علت کمبود پرستار، مانع اجرای قانون شویم. به همین خاطر در حال آماده‌سازی یک پیشنهاد برای دستگاه‌ها مبنی بر راه‌اندازی تعاونی‌های پرستاری برای تامین نیرو هستیم.

غضنفر میرزابیگی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه علت عدم موافقت با بازنشستگی پرستاران بالای ۲۵ سال سابقه خدمت از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی چیست، اظهار کرد: قانون مشاغل سخت برای پرستاران تصویب شده است. یکی از بندهای قانون ارتقای بهره‌وری، محسوب کردن پرستاری جزو مشاغل سخت است و بازنشستگی مشاغل سخت نیز قاعده خاص خود را دارد که بر اساس آن زنان با ۲۰ سال سابقه و مردان با ۲۵ سال سابقه خدمت بازنشسته می‌شوند.

بنا نیست به علت کمبود پرستار، مانع اجرای قانون شویم

میرزابیگی ضمن تصریح این که همچنان با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستیم، گفت: اما بنا نیست به علت کمبود پرستار، مانع اجرای قانون شویم. به همین خاطر در حال آماده‌سازی یک پیشنهاد برای دستگاه‌ها مبنی بر راه‌اندازی تعاونی‌های پرستاری برای تامین نیرو هستیم.

راهکار تامین نیرو، مبارزه با حقوق پرستاران و جلوگیری از بازنشسته شدن آنها نیست

وی ادامه داد: راهکار تامین نیرو، مبارزه با حقوق حقه پرستاران و جلوگیری از بازنشسته شدن آنها نیست. بلکه طی این طرح می‌توان با بازنشستگی پرستاران موافقت کرد تا ضمن آنکه حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، در صورت تمایل عضو این تعاونی شده و کمبود نیرو را جبران کنند و اگر هم کسانی متقاضی کار پاره وقت بودند جذب مجموعه‌ها شوند.

رییس کل سازمان نظام پرستاری افزود: تفاهم‌نامه‌ای میان وزیر بهداشت و وزیر کار به امضا رسیده است که در آن امکان راه‌‌اندازی تعاونی‌های تخصصی فراهم است.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ