زاویه دولت و صداوسیما برطرف می‌شود؟

حاشیه‌های پیش آمده درباره اظهارات یک مهمان در برنامه زنده «زاویه»، در نهایت به تغییر مجری این برنامه تلویزیونی انجامید.

به گزارش ممتازنیوز، اظهارات یکی از مهمانان برنامه «زاویه» که اول بهمن ماه به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش شد، طی یک هفته اخیر واکنش‌ها و انتقادهایی را به همراه داشته است که در نهایت کمیته بدوی تخلفات سازمان صداوسیما به تولیدی شدن این برنامه و تغییر مجری رأی داد؛ هرچند در ادامه رایزنی‌ها برای زنده ماندن «زاویه» و ادامه ساخت با همان مجری قبلی به نتیجه رسید اما در نهایت حبیب رحیم‌پور که علاوه بر اجرا سردبیری این برنامه را هم عهده‌دار بود، از ادامه کار انصراف داد و عطاءالله بیگدلی اجرای «زاویه» را بر عهده گرفت. 

سخنان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مناظره زنده «زاویه» و واکنش‌ها به آن، موجب شد که شبکه چهار سیما، دوم بهمن ماه با انتشار بیانیه ای «از سخنان نادرست مهمان برنامه تبری جوید و صراحتاً آن را مخالف اهداف رسانه ملی و شبکه چهار در توسعه گفتگوی مومنانه، منصفانه و مودبانه» بداند. هر چند مجری هم در همان انتهای همان برنامه حاشیه برانگیز اعلام کرده بود که مسوولیت اظهارنظر مهمانان و کارشناسان برنامه زنده بر عهده خود آنهاست.

به هر طریق با ادامه‌دار شدن انتقادها و تاکید معاونت حقوقی ریاست جمهوری بر شکایت، رییس صداوسیما در جلسه ای با حضور مدیران سیما، درباره این اظهارات «از مخاطبان فرهیخته رسانه ملی و ریاست محترم جمهوری» عذرخواهی کرد.

با این حال حاشیه‌ها به همین جا ختم نشد تا در نهایت یک هفته پس از اظهارات مهمان «زاویه»، رئیس سازمان صداوسیما به جلسه هیات وزیران دعوت نشود. 

حالا باید دید با تصمیم جدید اتخاذشده درباره اجرای مناظره‌های زنده شبکه چهار، زاویه ایجاد شده میان دولت و صداوسیما به پایان می‌رسد؟

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ