زلزله‌زده‌ها تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند

زلزله‌زده‌ها تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند

جام جم آنلاین: معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: تاکنون شش میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی جمع‌آوری شده است.

سعید ستاری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بخش عمده نیازهای اولیه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در مناطق زلزله‌زده تامین شده است و در گام بعدی ساخت مسکن مددجویان در این مناطق اقدام می‌شود.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی ۲۰۰۰ واحد مسکونی روستایی در مناطق زلزله‌زده با حضور سرپرست کمیته امداد، گفت: این ۲۰۰۰ واحد مسکونی روستایی با کمک‌های مردمی و دولتی ساخته می‌شود و در گام بعدی نیز ۱۵۰۰ واحد مسکونی روستایی دیگر احداث می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: خانواده‌هایی که در زلزله اخیر سرپرست خود را از دست داده‌اند، تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند و در مجموع باید گفت ۴۰۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد در مناطق زلزله‌زده نیاز به مسکن دارند.

ستاری با بیان این‌که ۱۵ میلیارد تومان فطریه از مجموع ۵۰ هزار پایگاه کمیته امداد در سراسر کشور جمع‌آوری شده است، گفت:‌ شمارش فطریه ۲۰ هزار پایگاه مساجد نیز باقی مانده است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ