زلزله ای با قدرت ۶٫۲ ریشتر شمال غرب ایران را لرزاند / تا کنون ۸۷ کشته بیش از ۶۰۰ زخمی

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی خبر داد
۸۷ کشته در زلزله آذربایجان‌شرقی/ آمار مجروحان به بیش از ۶۰۰ نفر رسید

خبرگزاری فارس: مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی از ۸۷ کشته بر اثر زلزله در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس خبر داد.گزارش‌های تکمیلی حاکی از افزایش مجروحان به بیش از ۶۰۰ نفر است.

خبرگزاری فارس: ۸۷ کشته در زلزله آذربایجان‌شرقی/ آمار مجروحان به بیش از ۶۰۰ نفر رسید

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ساعی در اخبار سراسری شبکه یک سیما با اشاره به آخرین آمار تلفات زلزله در آذربایجان شرقی که در ساعت ۱۶ امروز در منطقه اهر با قدرت ۶٫۲ ریشتر رخ داد، اظهار داشت: زلزله‌ای با قدرت ۶ ریشتر در شهرستان ورزقان رخ داده است که تاکنون ۹ پس‌لرزه در این شهرستان نیز در پی داشته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه اتاق بحران با حضور رؤسای کار گروه‌های مرتبط افزود: در این زمینه بالگرد جمعیت اهلال احمر برای ارزیابی و امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده حضور دارد.

ساعی با اشاره به کشته شدن ۳۰ نفر در شهرستان اهر، ۴۰ نفر در شهرستان ورزقان، ۱۰ نفر در شهرستان هریس و جان سپردن ۷ نفر به هنگام انتقال به بیمارستان تصریح کرد: تا کنون ۴۰۰ نفر نیز در پی این زلزله زخمی شده‌اند.

وی افزود:‌ ۶۰ روستا در منطقه اهر بین ۵۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده و ۴ روستا نیز حدود ۱۰۰ درصد تخریب شده است.

ساعی در پایان از مردم کلیبر و ورزقان درخواست کرد که امشب در خارج از خانه‌های خود به سر ببرند و جلسه ستاد حوادث تشکیل شده و اطلاعات از طریق اداره کل مدیریت بحران استان اعلام می‌شود.

آمار مجروحان زلزله آذربایجان شرقی از مرز ۶۰۰ نفر گذشت

در همین حال رئیس اورژانس کشور گفت: آمار مجروحان زلزله امروز در آذربایجان شرقی از مرز ۶۰۰ نفر گذشت.

غلامرضا معصومی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به مجروحان زلزله در آذربایجان شرقی اظهار داشت: تاکنون و براساس آخرین آمار تعداد مجروحان در آذربایجان شرقی از مرز ۶۰۰ نفر عبور کرده‌است.

همچنین دقایقی قبل مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی از کشته شدن ۸۷ نفر بر اثر زلزله در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس خبر داده بود.

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.