زمان اعلام نتایج آزمون‌های دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی دانشگاه‌های دولتی و آزاد

تنها ۱۰ روز به شهریور، ماه اعلام نتایج آزمون‌های سراسری دانشگاه‌های سراسری و آزاد باقی مانده است، به همین بهانه زمان اعلام نتایج نهایی و ظرفیت پذیرش آزمون‌های سازمان سنجش و دانشگاه آزاد منتشر شد.
دکتر جلال طباطبایی  از اعلام نتایج نهایی کنکور از ۱۵ تا ۱۷ شهریور ماه خبر داد و افزود: همچنین فهرست اسامی معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه‌متمرکز کنکور در نیمه اول مهرماه به منظور شرکت داوطلبان در مرحله دوم تا چند برابر ظرفیت اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه بر اساس اصلاحات جدید ظرفیت نهایی کنکور به ۶۱۵ هزار و ۳۱۷ نفر افزایش یافت،‌ از استقرار کارنامه نهایی کنکور بر روی سایت سازمان سنجش در نیمه دوم مهر ماه و انتشار اطلاعیه احتمالی تکمیل ظرفیت در نیمه دوم مهرماه خبر داد.
 

 اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در ۱۱ شهریور
 طباطبایی با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ در نیمه اول شهریور ماه در محدوده زمانی ۱۱ تا ۱۳ شهریور ماه، گفت: در این دوره از آزمون ۸۵ هزار داوطلب پذیرفته می‌شوند.
 

نتایج نهایی آزمون دکتری ۲۰ شهریور اعلام می‌شود
 همچنین دکتر حسین توکلی مشاور سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری در ۲۰ شهریور ماه خبر داد و گفت: حدود ۱۰ هزار داوطلب در این دوره از آزمون پذیرفته می‌شوند.
 

اعلام نتایج آزمون های دانشگاه آزاد
دکتر اقبالی رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به رقابت ۴۹۱ هزار و ۲۶۱ داوطلب در ۲۴۷ حوزه در سراسر کشور در کنکور رشته‌های غیر پزشکی، اظهار کرد: از این تعداد حدود ۳۹۰ هزار نفر در رشته‌های غیرپزشکی پذیرفته می‌شوند.
 اقبالی افزود: همچنین در رشته‌های پزشکی بیش از ۲۴۵ هزار داوطلب در ۱۴ رشته شرکت کردند که از این تعداد۱۰ هزار داوطلب در این دوره از آزمون پذیرفته می‌شوند.
 رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در نیمه دوم شهریور ماه خبر داد.
 وی با اشاره به پذیرش حدود ۷۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد امسال،گفت: نتایج نهایی آزمون نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.
اقبالی در خاتمه با اشاره به اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد و با اشاره به افزایش ۶۵ درصدی داوطبان این آزمون نسبت به سال گذشته اعلام کرد: نتایج قطعی پذیرفته شدگان پس از انجام مصاحبه در پایان شهریور ماه اعلام خواهد شد.
 

۴۵۳۰۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ