زمان اعلام نتایج اولیه بورس دکتری ۹۲

۲۹م اسفند ،

مدیر کل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بیش از یک هزار متقاضی دریافت بورس دکتری ۹۲ توسط دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها تایید شده‌اند، گفت: نتایج اولیه در اواسط اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

حسن مسلمی نایینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر در حال گروه‌بندی ثبت‌نام‌کنندگان هستیم، اظهارکرد: از این تعداد تایید شده از سوی دانشگاه‌ها و دستگاه‌های در نهایت ۳۰۰ نفر با غربالگری وزارت علوم برای بورس دکتری ۹۲ پذیرفته می‌شوند.

به گفته وی، در فراخوان ثبت‌نام بورس ۹۲، حدود ۴۷۵۷ داوطلب، تقاضای خود را برای پذیرش در بورس دکتری خارج ۹۲ ارسال کردند، که از این تعداد ۳۶۰ نفر در رشته فنی مهندسی، ۵۷۵ نفر در رشته علوم پایه، ۱۹۳۱ نفر در رشته علوم انسانی، ۷۱۴ نفر در رشته کشاورزی و ۱۷۷ نفر در رشته هنر ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس فراخوان بورس وزارت علوم، تعدادی اشخاص واجد شرایط از بین دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی ارشد و مربیان آموزشی و پژوهشی و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی کشور برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، ترجیحاً به کشورهای روسیه، چین، بلاروس، آمریکای جنوبی، ژاپن و هند گزینش می‌شوند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *