زمان برگزاری و ظرفیت آزمون دستیاری دندانپزشکی

۱۷اردیبهشت،

emtehan_2_81421.jpg

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری بیست‌وهفتمین دوره پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در ۱۳ تیر ماه، تعداد سوالات و ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون را تشریح کرد.

غلامرضا حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی در ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، گفت: در این دوره از آزمون حدود ۲۰۰۰ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در خصوص ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون، گفت: در بیست‌وهفتمین دوره آزمون دستیار دندانپزشکی ۴۰۰ نفر پذیرفته می‌شوند.

جدول آزمونی دستیاری دندانپزشکی

حسن‌زاده با اشاره به جدول آزمونی دستیاری دندانپزشکی، اظهارکرد: کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۱۰ تا ۱۲ تیر ماه از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir توزیع می‌شود.

وی از انتشار یافتن نتیجه بررسی مدارک داوطلبان در ۱۱ خرداد ماه خبر داد و افزود: کلید اولیه سوالات ۱۵ تیر ماه و کلید نهایی سوالات ۲۲ تیر ماه منتشر می‌شود.

تعداد و نحوه نمره‌دهی به سوالات آزمون دستیاری دندانپزشکی

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تعداد و نحوه نمره‌دهی به سوالات آزمون دستیاری دندانپزشکی، گفت: تعداد سوالات آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی ۲۴۰ سوال است که برائ هر سوال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه‌های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن است انتخاب شود.

وی افزود: در این دوره از آزمون، ضریب کلیه دروس احتمالی یک و ضریب درس زبان دو است و به هر پاسخ درست سه نمره مثبت و هر پاسخ نادرست یک نمره منفی تعلق می‌گیرد و روش آزمون و نمره دهی تابع مقررات کلی آزمون‌هاست.

امکان انتخاب ۱۰۰ رشته محل

حسن‌زاده با بیان اینکه کارنامه حاوی نمره و رتبه کلیه داوطلبان صرف نظر از اینکه داوطلب مجاز یا غیر مجاز به انتخاب رشته است از طریق اینترنت در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، اظهارکرد: تنها داوطبانی که با در نظر گرفتن سه برابر ظرفیت پذیرش مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند حداکثر ۱۰۰ رشته محل مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته محلی که در پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می‌شود، انتخاب کنند.

وی افزود: هر داوطلب می‌تواند یک رشته را در تمامی دانشگاه ‌ها یا ترکیبی از چند رشته را در چند دانشگاه حداکثر تا ۱۰۰ رشته محل انتخاب کند و نمره کسب شده و اولویت رشته محل انتخابی داوطلب معیار پذیرش داوطلبان است.

نحوه پذیرش نهایی آزمون دستیاری دندانپزشکی

حسن زاده گفت: نحوه پذیرش در آزمون با سهمیه آزاد ۸۰ درصد از ظرفیت اصلی، سهمیه رزمندگان ۲۰ درصد از ظرفیت اصلی و سهمیه مازاد ۱۰ درصد شامل پذیرش‌های بومی و نیروهای مسلح است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ