زمان رقابت جذاب غول گرجی و علی داودی در وزنه‌برداری قهرمانی جهان

مسابقه دسته فوق سنگین وزنه‌برداری قهرمانی جهان از ساعت ۱ بامداد آغاز می‌شود.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا، در آخرین مسابقه وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۲۲ که در بوگوتا کلمبیا برگزار می شود، وزنه‌برداران دسته فوق سنگین مردان به رقابت می پردازند.

رقابت فوق سنگین از ساعت ۱ بامداد به وقت ایران آغاز می‌شود. 

با توجه به حضور عنوان داران جهان و المپیک، رقابت دسته فوق سنگین به یکی از جذاب ترین رقابت ها در قهرمانی جهان تبدیل شده است.  

لاشا تالاخادزه وزنه‌بردار مطرح گرجستان به دنبال این است که ششمین طلای جهانی خود را بگیرد و از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۲ قهرمان فوق سنگین جهان بوده است. رکورد ورودی تالاخادزه ۴۶۵ کیلوگرم است. 

ایران دو نماینده در این وزن دارد که علی داودی نایب قهرمان المپیک توکیو برای کسب اولین مدال بزرگسالان جهان خود بر روی تخته می رود. رکورد ورودی داودی ۴۵۰ کیلوگرم است که بعد از وزنه بردار گرجستان در رده دوم لیست وزنه برداران شرکت کننده قرار دارد. 

دیگر نماینده ایران در این وزن آیت شریفی با رکورد ورودی ۴۴۰ کیلوگرم است.  

داودی برای کسب مدال باید با دیگر وزنه‌برداران از جمله لالایان از ارمنستان(نایب قهرمان جهان در ۲۰۲۲)، گور میناسیان از بحرین(نایب قهرمان سابق جهان و نایب قهرمان المپیک ریو)، اکبر ژورائف از ازبکستان(قهرمان جهان و المپیک توکیو)، سیمون مارتیروسیان از ارمنستان (نایب قهرمان المپیک ریو و توکیو) رقابت کند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *