زنان ازبکستانی، سوری و آذربایجانی بیشترین آمار عروس‌های خارجی در ترکیه

زنان ازبکستانی بیشترین شمار عروس‌های خارجی در ترکیه را شامل می‌شوند.

زنان ازبکستانی، سوری و آذربایجانی بیشترین آمار عروس‌های خارجی در ترکیه

به گزارش ممتاز نیوز، براساس داده های منتشر شده توسط سازمان آمار ترکیه (TÜİK) شهروندان ازبکستان در سال ۲۰۲۳ بیشترین شمار عروس‌های خارجی ازدواج کرده با شهروندان ترکیه را به خود اختصاص دادند.

در سال گذشته در مجموع ۳۱ هزار و ۲۹ زن با شهروندی کشورهای دیگر با مردان ترکیه‌ای و ۶ هزار و ۳۴۵ مرد خارجی نیز با زنان اهل ترکیه ازدواج کرده اند.

در این میان ازدواج زنان ازبکستانی با شهروندان ترکیه از سال ۲۰۲۴ بدین سو با رشد چشمگیری روبرو بوده و از ۵۶۰ مورد ازدواج در سال مذکور به ۳ هزار و ۷۱۶ مورد ازدواج رسیده است. بدین ترتیب شهروندان ازبکستان جایگاه بیشترین شمار عروس‌های خارجی در ترکیه را که از سال ۲۰۲۴ در دست زنان سوری بود از آن خود کردند.

همچنین در سال ۲۰۲۳ زنان سوری با ۳ هزار و ۵۱۹ مورد ازدواج با مردان دارای تابعیت ترکیه از این حیث پس از سالها در مکان دوم قرار گرفتند.

شهروندان آذربایجان با ۲ هزار و ۸۱۸ مورد، زنان اهل روسیه با ۲ هزار و۳۳۹ مورد و آلمان با ۲ هزار و ۲۴۳ مورد ازدواج نیز در سال گذشته در رتبه‌های بعدی زنان ازدواج کرده با مردان اهل ترکیه قرار داشتند.

از سوی دیگر مردان با تابعیت آلمان در سال گذشته نیز مانند تمامی سالهای پس از ۲۰۰۹ در رتبه اول دامادهای خارجی در ترکیه قرار گرفتند.

در سال ۲۰۲۳ در مجموع هزار و ۳۸۷ شهروند آلمانی، هزار و ۲۱۹ مرد سوری، ۳۲۶ اتریشی، ۳۱۶ افغانستانی و ۲۵۴ مرد آذربایجانی با زنان دارای تابعیت ترکیه ازدواج کرده اند.

انتهای پیام/


پلاس
سبک زندگی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.