زندگی بزرگان علم و هنر از شبکه آموزش

مجموعه “هنر از آغاز” به کارگردانی “سعید بشیری” و تهیه کنندگی احمد بهرامی با محوریت زندگی بزرگان هنر و علم از شبکه آموزش پخش می شود.

احمد بهرامی، تهیه کننده این برنامه در گفتگو با خبرنگار بخش رادیو و تلویزیون باشگاه خبرنگاران بیان کرد: این مجموعه جالب و دیدنی که هر روز از شبکه آموزش روی آنتن می رود با مضمون تصویر زندگی و آثار بزرگان هنر و علم تولید شده است و در هر قسمت آن به زندگینامه یکی از بزرگان در این  عرصه می‌پردازد.
وی اظهار داشت: این برنامه در ۱۵۴ قسمت ۵ تا ۷ دقیقه ای و با استفاده از تصاویری آرشیوی تهیه و ساخته شده است که ساعت ۱۲:۲۰ از شبکه آموزش پخش می شود.
وی در ادامه افزود: معرفی هنرمندان تاثیرگذار در زمینه نقاشی، مجسمه سازی و نویسندگان و شاعران مشهور ادبیات ایران جهان هدف این برنامه بوده و سعی کردیم با تصاویر زیبا و استفاده از موسیقی های شناخته شده فضای جذاب ایجاد کرده که برای مخاطب خسته کننده نباشد.
این تهیه کننده گفت: سهراب سپهری ، محمود فرشچیان، کمال الملک، کمال الدین بهزاد، وودی آلن، ارنست همینگوی، تولستوی، چارلی چاپلین، گاندی، ویلیام فاکنر، اورسن ولز، مارگریت دوراس، آنا آخماتوا، بوریس پاسترناک، بتهوون، برتولت برشت و شکسپیر از جمله هنرمندانی بودند که در هنر از آغاز معرفی می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: “پویا حسنی” و “حسن ابوالحسینی” گروه تحقیق، “مهرداد حق شناس” و “وحید لروند” گوینده و “عباس یوسفیان”، “ابراهیم معماریان”، “حمید بیات”، “امین حاج بابایی”، “کسری آتشین”، “حامد مهاجری”، “”مرتضی محمدی” تدوینگران این برنامه هستند./ص


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *