زندگی امام خمینی (ره) موضوع ساخت فیلم سینمایی می‌شود

“منوچهر محمدی” بخشی از زندگی حضرت امام خمینی (ره) را در قالب یک فیلم سینمایی به تصویر می‌کشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری- تحلیلی سوره سینما؛حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران است، جدا از وجه سیاسی شخصیت امام راحل، زندگی شخصی و ابعاد علمی و روحانی این رهبر و مرجع بزرگ قابل بررسی و تحلیل است.
با گذشت بیش از دو دهه از درگذشت رهبر بزرگ انقلاب اسلامی، تحلیل شخصیت ایشان و جایگاهی که در تغییر سرنوشت یک ملت داشت، همچنان جذاب است. سینمای ایران پیشتر در مواردی به سراغ این شخصیت بزرگوار رفته و آثاری درباره ایشان ساخته شده است، سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری تولید فیلمی درباره امام خمینی (ره) به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی را در دست تولید دارد.
این فیلم فرازهایی مهم از زندگی این رهبر مذهبی و سیاسی را در یکی از مقاطع تاثیرگذار دوران حیات ایشان را به تصویر می‌کشد. منوچهر محمدی تهیه‌کننده فیلم‌های «طلا و مس»، «بوسیدن روی ماه»، «زیر نور ماه»، «عصر روز دهم» و «میم مثل مادر» که آثاری به یادماندنی در سینمای دینی خلق کرده تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده دارد.
فیلمنامه این فیلم سینمایی را حامد محمدی بر اساس طرحی از منوچهر محمدی می‌نویسد، حامد محمدی پیشتر فیلمنامه فیلم تحسین شده «طلا و مس» را نوشته است. با آماده شدن نسخه نهایی فیلمنامه، که این روزها در دست نگارش است، مراحل پیش‌تولید و انتخاب بازیگران این فیلم سینمایی آغاز خواهد شد.
منوچهر محمدی قرار است سال ۹۲ مجموعه تلویزیونی «دا» به کارگردانی همایون اسعدیان را در سازمان توسعه سینمایی سوره تولید کند./ه


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ