زنگنه، ستاد ۱۲ نفره مبارزه با مفاسد اقتصادی صنعت نفت را معرفی کرد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شجاع الدین بازرگانی معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس، رییس ستاد و معاون امور مهندسی، رییس سازمان حراست صنعت نفت، مدیرکل روابط عمومی، مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مدیرکل حسابرسی و امور مجامع و نمایندگان مدیران عامل چهارشرکت اصلی اعضای اصلی این ستاد می باشند

خبراقتصادی: بیژن نامدار زنگنه در حکمی، شجاع الدین بازرگانی معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس، رییس ستاد و معاون امور مهندسی، رییس سازمان حراست صنعت نفت، مدیرکل روابط عمومی، مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مدیرکل حسابرسی و امور مجامع و نمایندگان مدیران عامل چهارشرکت اصلی را به عنوان اعضای اصلی این ستاد معرفی کرد.

بر اساس حکم وزیر نفت، ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی در صنعت نفت می تواند از هر فرد دیگری نیز برای همکاری دعوت کند.

شناخت موارد فساد و برخورد قاطع و قانونی با آنها از مهمترین تکالیف این ستاد است.

همچنین این ستاد مسئولیت دارد نسبت به ارزیابی و شناخت گلوگاه های اصلی بروز و توسعه فساد در صنعت نفت و پیشنهاد فرایندهای اصلاحی در این موارد با هدف پیشگیری از فساد اقدام کند.

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به دستور وزیر نفت و در پی تاکید حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در جهت ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی، در وزارت نفت تشکیل شد.

اکبر نعمت اللهی، مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت در خصوص دلایل تشکیل این ستاد اظهار داشت: شناخت موارد فساد و برخورد قانونی با آن، ارزیابی و شناخت گلوگاه های اصلی بروز و گسترش فساد در صنعت نفت و ارائه پیشنهاد فرایندهای اصلاحی جهت پیشگیری از فساد از مهمترین ماموریت های این ستاد است.

به گفته نعمت الهی، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در وزارت نفت از مدیران مرتبط با این موضوع تشکیل شده و وظیفه دارد گزارش های رسیده از داخل و خارج صنعت نفت را بررسی و پیگیری کند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: براساس دستور زنگنه، همه مدیران و کارکنان صنعت نفت موظف می باشند ضمن پیگیری و برخورد با موارد احتمالی فساد، هرگونه تخلف در حوزه کاری خود را جهت پیگیری به این ستاد گزارش کنند.

نعمت الهی خاطرنشان کرد: وزیر نفت همچنین خواستار ارائه گزارش ماهانه از فعالیت های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شده است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ