زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس ابتدایی سراسر کشور نواخته خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا حاجی بابایی در گردهمایی معاونین آموزش ابتدایی سراسر کشور با اشاره به آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی جدید و استقرار نظام آموزشی ۳-۳-۶ ، افزود: اولویت اقدامات وزارت آموزش و پرورش دوران ابتدایی است و وزارت آموزش و پرورش در برنامه ریزیهای خود به گونه ای حرکت خواهد کرد که از بهترین نیروها در این دوره استفاده شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت دوره ابتدایی، ضرورت دارد مسئولان ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور برنامه های خود را معطوف به این دوره تحصیلی کرده و زنگ استقبال از سال تحصیلی جدید هم در مدارس ابتدایی نواخته شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیش از ۲۵ هزار دانشجو تا چهار سال آینده در وزارت آموزش و پرورش بکارگیری خواهند شد، افزود: از مجموع دانشجویان ، بیش از ۱۶ هزار دانشجوی نخبه و کارآمد مختص دوره ابتدایی است و در این دوره بکارگیری می شوند.

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش با توجه به اجرای سند تحول بنیادین ، ۴۰ پروژه را به صورت همزمان اجرایی کرده است، افزود: تغییر مدارس از نوبت بعدظهر به نوبت صبح، استقرار نظام آموزشی ۳-۳-۶ ، ساماندهی کیفی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، راه اندازی مدارس قرآنی، طرح تعطیلی ۵ شنبه ها در مدارس و… از جمله اقدامات اجرایی وزارت آموزش و پرورش است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *