زن برگزیده سال ایران +عکس

۲۱اردیبهشت،

همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن، مرکز امور زنان ریاست جمهوری از ۵۰ زن برگزیده سال ۹۱ تجلیل کرد که در میان آنها، عنوان زن خانه دار برگزیده نصیب «طاهره امامی رضوی» شد؛ مادر ۸۸ساله ای که دو فرزندش در دولت دهم سمت های معاونتی و مدیریتی دارند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ،‌ همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن، مرکز امور زنان ریاست جمهوری از ۵۰ زن برگزیده سال ۹۱ تجلیل کرد که در میان آنها، عنوان زن خانه دار برگزیده نصیب «طاهره امامی رضوی» شد؛ مادر ۸۸ساله ای که دو فرزندش در دولت دهم سمت های معاونتی و مدیریتی دارند.

 طاهره امامی رضوی، با نام خانوادگی آشنایش، زن خانه دار برگزیده سال ۹۱ است؛ مادر ۸۸ ساله دکتر حسن امامی رضوی که معاون درمان وزارت بهداشت است و فرزند دیگرش، رابعه امامی رضوی در مرکز امور زنان ریاست جمهوری، به عنوان مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده کار می کند.

رابعه امامی رضوی می گوید: «انتخاب مادرم به عنوان زن خانه دار برگزیده صرفا به سبب انس با قرآن و تربیت فرزندانی بوده که همگی به مدارج عالیه رسیده اند. تعداد فرزندان، عروس و دامادها، نوه ها و نتیجه های مادرم به ۷۵ نفر می رسد که همگی شان تحصیلات عالیه دارند و از این بین پنج، شش نفرشان عضو هیات علمی دانشگاه ها می باشند.»

طاهره امامی رضوی، متولد سال ۱۳۰۴ است و تحصیلات مقدماتی را از مادر و زبان عربی و تفسیر قرآن را از پدرشوهرش، آیت الله امامی خلخالی آموخته است. همسر او، قاضی بازنشسته دادگستری بود که در سال ۸۲ از دنیا رفت. رابعه امامی رضوی می گوید: «ما ۷ خواهر و برادر هستیم که خواهرانم لیسانس ادبیات، لیسانس زبان انگلیسی، لیسانس مدیریت بازرگانی، لیسانس کتابداری دارند و برادرانم یکی متخصص جراحی عمومی و دیگری مهندس بازنشسته جهاد کشاورزی است. من هم کارشناس ارشد حقوق بین الملل دارم.»

رابعه امامی رضوی البته می گوید که انتخاب مادرش به عنوان یکی از زنان برگزیده سال ۹۱ ارتباطی با مدیریت او در مرکز امور زنان ریاست جمهوری و معاونت برادرش در وزارت بهداشت ندارد و صرفا به سبب تعداد بسیار فرزند و نوه و نتیجه صورت گرفته است. او می گوید: «با توجه به رویکردهای تازه دولت در افزایش جمعیت، یکی از فاکتورهای انتخاب زن خانه دار برگزیده تعداد فرزندان بسیار و تربیت سازنده آنها بوده است. خانم های واجد این شرایط در تمام استان ها از طریق مشاورین استاندارها و مشاورین دستگاه های مربوطه انتخاب و به مرکز امور زنان ریاست جمهوری معرفی شدند و کمیته انتخاب از میان آنها زن برگزیده را انتخاب کرد.»  

مجله مهر


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ