زن نابینا پس از ۱۵ سال بینا شد + تصاویر

بینایی زنی که به مدت ۱۵ سال نابینا بود پس از عمل و استفده از فناوی آرگوس بازگشت. بیمارستان لوزان در سوئیس این زن نابینا را با عملی شگفت‌انگیز و با یک پروتز شبکیه مجدداً بینا کرد؛ این عملیات موفقیت‌آمیز بود و خبری امیدوار کننده برای تمام کسانی است که دید خود را تا حدی یا کاملاً از دست داده‌اند.

فناوری آرگوس

فرد نابینا توسط این چشم مصنوعی می‌تواند سایه‌ها، اشیاء و نوشته‌هایی که به طول ۲۵ سانتی‌متر است را شناسایی کند و ببیند و پس از آن به دیدی حداقل بر می‌گردد.

پروفسور توماس جی ولفنزبرگ گفت: در این طرح، بیمار حداقل دید را خواهد داشت؛ این تکنولوژی جدید توسط برق، شبکیه چشم را تحریک می‌کند.

فناوری آرگوس

وی ادامه داد: چشم مصنوعی متصل به یک کامپیوتر کوچک است و بیمار پس از عمل جراحی، عینکی که مجهز به یک دوربین مینیاتوری است، استفاده می‌کند؛ ایمپلنت شبکیه اطلاعات بصری را تصویر برداری می‌کند و این سیگنال‌ها توسط سیستم‌های بیولوژیکی درمان می‌شوند.

پروفسور توماس جی ولفنزبرگ گفت: این سیستم به گونه‌ای است که فرد نابینا پس از درمان، در صورت مشاهده نور چشمک می‌زند.

فناوری آرگوس

فناوری آرگوس چند هفته پیش ساخته شده است و توسط این تکنولوژی یک فرد ۶۶ ساله آمریکایی که به مدت ۳۰ سال نابینا بود، نیمی از دید خود را به دست آورد. بیشترین کارآیی این فناوری برای بیمارانی خواهد بود که به شکل ارثی نابینایی دارند . این فناوری از دو قسمت پیوند پروتز Argus II در داخل چشم و یک عینک تشکیل شده است.

فناوری آرگوس
فناوری آرگوس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *