زیباکلام: امید احمدی‌نژاد به اخذ حکم حکومتی برای تایید صلاحیت مشایی است/ اصولگرایان باید به زور احمدی‌نژاد را از قطار قدرت پیاده کنند

۲۵ام بهمن ،

صادق زیباکلام دربارهٔ ایجاد اخلال در سخنرانی رئیس مجلس در قم اظهار کرد: آنچه در قم اتفاق افتاد قابل انتظار و تصور بود چون مشابه این داستان در ۱۴ خرداد ۸۹ برای سیدحسن خمینی و به شکلی دیگر در نماز جمعه برای آقای هاشمی رفسنجانی اتفاق افتاده بود. کار به جایی رسیده بود که حتی عده ای تهدید کردند که اگر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نماز جمعه بیاید، نماز جمعه برهم خواهد خورد.

وی افزود: اصولگرایان واقعا نمی توانند احمدی نژاد را محکوم کنند چون آنها بعد از خرداد ۸۸ در قبال بعضی بی حرمتی ها سکوت کردند و اجازه دادند این گونه اتفاقات از سوی رئیس جمهور و حامیان وی اتفاق بیفتد، لذا امروز چوب این سکوتشان را می خورند.

گزیده سخنان وی از این قرار است:

·         اصولگرایان اگر بخواهند احمدی نژاد را کنار بگذارند باید به زور وی را از قطار قدرت پیاده کنند.

·         احمدی نژاد اکنون جریان سومی را در برابر اصولگرایان و اصلاح طلبان مطرح کرده است. نامزد این جریان اسفندیار رحیم مشائی است و احمدی نژاد تمام قدرتش را بکار خواهد بست که او را وارد صحنه انتخابات کند.البته احمدی نژاد می داند که قطعا شورای نگهبان مشائی را رد صلاحیت خواهد کرد؛ چراکه پیش‌تر در انتخابات سال ۸۴ دکتر مصطفی معین از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده بود. امید احمدی نژاد این است که بتوانند به استناد حکم حکومتی از سوی رهبر معظم انقلاب برای مشائی تایید صلاحیت بگیرد.

·         احمدی نژاد و تیمش آنقدر آگاهی دارند و می دانند که استراتژی آنها در انتخابات ۸۴ و ۸۸ دیگر کارساز نیست. احمدی نژاد سال ۸۴ به عنوان نماد تقابل با اشرافیت هاشمی به قدرت رسید. او در سال ۸۸ هم چیزی شبیه به استراتژی انتخاباتیشان در سال ۸۴ را در پیش گرفت که البته بسیار هم جواب نداد.

·         به فرض گرفتن تایید صلاحیت برای مشائی از سوی احمدی نژاد و دولتی ها اگر اصلاح‌طلبان و هاشمی در انتخابات سال آینده حضور نداشته باشند، قطعا مشائی در این انتخابات پیروز خواهد شد. تنها عاملی که از پیروزی این جریان جلوگیری می کند حضور جدی هاشمی و اصلاح‌طلبان در انتخابات است، در غیر اینصورت آقایان ولایتی، حدادعادل، جلیلی و… قادر نخواهند بود جلوی مشائی را بگیرند.

·         شعارهایی مثل «زنده باد بهار»، «زنده باد ایران» و «درود بر مردم آزاده ایران» ابزار و شعارهای تازهی است که از سوی احمدی نژاد، جریان انحرافی و جبهه پایداری برای انتخابات آینده برگزیده می گردد.

·         /۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *