زیکو، چیتلو یا مسی؟ /چه کسی رکورد گرد مولر را شکست؟

۲۳م آذر ،

باشگاه فلامینگوی برزیل و فدراسیون فوتبال زامبیا مدعی شدند، لیونل مسی رکورددار بیشترین گل زده در طول یک سال نیست و رکورد گرد مولر پیش از این شکسته شده است!

باشگاه فلامینگوی برزیل و فدراسیون فوتبال زامبیا مدعی شدند، لیونل مسی رکورددار بیشترین گل زده در طول یک سال نیست و رکورد گرد مولر پیش از این شکسته شده است!

لیونل مسی در حال حاضر با به ثمر رساندن ۸۸ گل در سال ۲۰۱۲ دارنده عنوان بیشترین گل زده در طول یک سال به شمار می‌رود. این رکورد تا پیش از این برای ۴۰ سال تمام از آن گرد مولر، مهاجم بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان بود. “بمب‌افکن” ژرمن‌ها در سال ۱۹۷۲ توانسته بود، ۸۵ بار برای ژرمن‌ها در عرصه باشگاهی و ملی گلزنی کند.

رکورد مولر که در بازی یکشنبه شب بارسلونا به دست لیونل مسی شکسته شد، مدعیان تازه‌ای یافته است. باشگاه فلامینگو ریودوژانیرو مدعی شده است، “زیکو”، مهاجم سال‌های دور این تیم بیشترین گل زده را در طول یک فصل به ثبت رسانده است. از این قبل فدراسیون فوتبال زامبیا هم می‌گوید، “گادفری چیتالو”، مهاجم افسانه‌ای این تیم هم بیش از لیونل مسی در طول یک فصل گلزنی کرده است. مدعیان تازه رکورد مسی به این ترتیب عنوان می‌کنند، رکورد مولر پیش از این به دست بازیکنان آنها شکسته شده است.

برونو لوچنا، تاریخ‌نگار باشگاه فلامینگو به روزنامه محلی لانس گفت: “مسی به هیچ عنوان رکوردی را نشکسته است. زیکو در سال ۱۹۷۹ روی هم رفته ۸۹ بار گلزنی کرد. ۸۱ بار برای فلامینگو و ۷ بار برای تیم ملی برزیل. او یک بار هم در مسابقه‌ای دوستانه گلزنی کرد. زیکو سه ماه را هم به خاطر آسیب دیدگی از فوتبال دور بود وگرنه بدون تردید بیش از یکصد گل را به ثمر می‌رساند.”

فدراسیون فوتبال زامبیا هم با اعتراض به ادعای رکوردشکنی مسی عنوان کرد، چیتلو در سال۱۹۷۲، ۱۰۷ گل را به ثمر رسانده است. این فدراسیون عکسی را هم از همان سال ارائه داده که این گلزن را با توپی نشان می‌دهد که نام چیتلو و عدد ۱۰۷ روی آن درج شده است. یکی از سخنگویان این فدراسیون به روزنامه‌های انگلیسی گفته است: “این رکورد از آن ما بوده و در اسناد زامبیا موجود است اما متاسفانه در دیگر نقاط جهان به ثبت نرسیده.”

آفریقایی‌ها به دنبال اثبات ادعای خود می باشند: “می‌خواهیم تیمی از کارشناسان مستقل را تشکیل دهیم که به آرشیو مراجعه کرده و به ثمر رسیدن تک تک گل‌ها را دقیقه به دقیقه اثبات کنند.” البته خود چیتلو دیگر نمی‌تواند در مورد آمار گلزنی خود ادعایی داشته باشد چرا که پیش ازاین در سال ۱۹۹۳ درگذشته است.


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ