ساخت ساعت هوشمند از سوی مایکروسافت

۲۷فروردین۱۳، مهر- مایکروسافت روی طرح یک ساعت لمسی و هوشمند کار می کند تا از سایر رقبای خود چون سامسونگ و اپل که روی دستگاه های مشابه کار می کنند، عقب نماند.

برخی از مقامات مایکروسافت اظهار داشته اند که این شرکت غول نرم افزار برای نمونه اولیه آنچه که از آن با عنوان دستگاهی به سبک یک ساعت یاد می گردد، منبع یابی می کند.

برای مثال مایکروسافت از سازندگان درخواست صفحات ۱٫۵ اینچی کرده است، اما هنوز به طور رسمی مشخص نشده است که این شرکت تصمیم به ساخت ساعت هوشمند گرفته است یا دستگاه تازه دیگری در راه است.

شرکت مایکروسافت تاکنون در این زمینه ابراز نظر نکرده است.

درحال حاضر بسیاری از شرکتهای دنیا به تولید محصولات تازهی فراتر از تلفنهای هوشمند و تبلت می اندیشند تا بتوانند سهم خود را از بازار روز دستگاه های الکترونیک افزایش دهند.

این اولین بار نیست که مایکروسافت تولید ساعت را در دستور کار خود قرار داده است، این شرکت در سال ۲۰۰۲ ساعتی را با نام فناوری هوشمند شخصی رونمایی کرد اما پس از آن به سبب عملکرد ضعیف آن را از بازار خارج کشید.

شرکت مایکروسافت امروز بازار رایانه های شخصی خود را در معرض تهدید تبلتها و تلفنهای هوشمند می بیند و عملکرد ضعیف ویندوز تازه نیز نتوانست فروش رایانه های شخصی را افزایش دهد.

در اولین سه ماهه سال ۲۰۲۲ فروش رایانه های شخصی در مقایسه با همین زمان در سال قبل ۱۳٫۹ درصد کاهش یافته است، این کاهش حتی از کاهش ۷٫۷ درصدی پیش بینی شده نیز وخیم تر بوده است.

پیگیری مایکروسافت برای هدف گرفتن بازارهای تازه را می توان در معرفی سری تبلتهای سرفیس ملاحظه کرد، تبلتی که در سه ماهه چهارم سال قبل معرفی شد اما نتوانست، تأثیر قابل توجهی در بازار تبلتهای که فعلا تحت تسلط سامسونگ اپل است، بگذارد.

گارتنر اکتبر قبل پیش بینی کرده بود که دستگاه های الکترونیک هوشمند پوشیدنی چون کفش، تاتو، زیورآلات به عنوان یک صنعت ۱۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۱۶ ظهور خواهند یافت.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *