ساخت صفحه کلید فارسی برای محصولات اپل + دانلود

گردآوری توسط گروه فناوری اطلاعات ممتاز نیوز

سایت خبری ممتاز: یک گروه نرم افزار ایرانی موفق به ارایه یک صفحه کلید فاسی برای محصولات باسیستم عامل آی.او.اس شدند، تا قبل از این هم منوی عربی این سیستم عامل از زبان فارسی به صورت محدود پشتیبانی می کرد.

این گروه دانشجویی این صفحه کلید شخص سوم را در اپ استور (فروشگاه ارایه محصولات شرکت اپل) منتشر شده است.

این برنامه برخی محدودیت های زبان فارسی در صفحه کلید گوشی های هوشمند آیفون را ندارد که از آن جمله می توان به ‘عدم نیاز به دسترسی کامل’ اشاره کرد. سیستم عامل آی.او.اس به گونه ای طراحی شده که با نصب یک نرم افزار اجازه ورود در حریم خصوصی مانند دفترچه تلفن و یا اطلاعات مانند عکس را می گیرد که البته در سیستم عامل اندروید این اجازه نیز گرفته نمی شود.

اما این صفحه کلید وارد حریم خصوصی نمی شود. به گزارش ایرنا در این صفحه کلید از قلم ایرانی استفاده شده که در آن دارای دکمه های نیم فاصله و واکه های کوتاه (فتحه، ضمه و کسره) برای تایپ استاندارد فارسی تعبیه شده است.

همچنین این صفحه کلید از برخی کاراکترهای پر کاربرد عربی مانند تنوین و حمزه نیز پشتیبانی می کند.  طراحی گرافیکی براساس کیبورد استاندارد iOS است.

برای نصب این کیبورد به نشانی http://goo.gl/e0rQ3u در اپ استور مراجعه کنید. شرکت اپل به دلیل تحریم های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی از زبان فارسی در محصولات خود پشتیبانی نمی کند

– .

آخرین اخبار
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *