ساخت هواپیمای دوزیست درکشور

گردآوری توسط گروه فناوری اطلاعات ممتاز نیوز

علی محمدخان محمدی هزاوه – سخنگوی هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران در گفتگو با مهر گفت: یکی از محصولاتی که در هفتمین نمایشگاه بین المللی ارائه می شود، کشتی هواپیمای آب نشین است.وی در خصوص این هواپیما توضیح داد: هواپیمای دوزیست یا کشتی هواپیمای آب نشین، امکان نشست و برخاست از سطح خشکی و آب را دارد.

هزاوه با بیان اینکه هواپیمای آب نشین قادر است بر روی آب مانند کشتی حرکت کند، اذعان داشت: این هواپیما می تواند با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت روی آب حرکت کند.

خان محمدی افزود: هواپیمای دوزیست می تواند برای مسافربری و یا جابجایی نیروهای یک ارگان مورد استفاده قرار گیرد.وی اظهارداشت: این هواپیما در شرایطی که امکان فرود هواپیما در خشکی نباشد، مانند کشتی می تواند روی آب فرود بیاید.

سخنگوی هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران از اجرای نمایش هواپیمای دوزیست در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: با تدابیر اندیشیده شده این هواپیما به صورت نمایشی در یکی از روزهای برگزاری نمایشگاه بر دریا می نشیند.هفتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و هوانوردی در منطقه آزاد کیش از ۲۷ تا ۳۰ آبان برگزار می شود.

– .

آخرین اخبار
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ