ساخت ۵۰ درصد مدارس با کمک خیرین

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طی سه سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد مدارس با کمک خیرین ساخته شده است گفت: خیرین در یک سال ۳۰۰۰ میلیارد تومان از اندوخته های خود را با عشق و علاقه وارد مدرسه سازی کرده اند.

ساخت ۵۰ درصد مدارس با کمک خیرین

به گزارش ممتاز نیوز، علیرضا کاظمی در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور با بیان اینکه  عشق به وطن و عشق خدمت به مردم این سرزمین در وجود خیرین مدرسه ساز خارج از کشور شعله ور است گفت: پاسداشت این عشق و قدردانی از ایشان، خودش یک فرهنگ ارزشمند و اقدام خلاقانه و به جایی بود.

وی افزود: عشق به وطن و عشق به تعلیم و تربیت و آینده این کشور در وجود خیرین موج می‌زند و قلبشان برای ایران می‌تپد. مجموعه خیرین کشور و عملکرد مجمع خیرین و جامعه خیرین مدرسه‌ساز ر ا که می‌نگریم پرافتخارترین تشکل مردم نهاد در کشور است و بزرگترین خدمت‌ها را به مردم انجام داده و هیچ مدالی پرافتخارتر از آن نیست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باید به خیرین تبریک گفت که از اوایل دهه ۷۰ تا کنون عملکرد بی سابقه‌ای داشته‌اند و طی سه سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد مدارس با کمک خیرین ساخته شده است گفت: آنها همپای دولت و برای مردم کارهای بزرگی انجام داده اند. یکی از دستاوردهای خیرین ساخت مدرسه ،است اما دستاورد بزرگتر آنها ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری، از خودگذشتگی و به مشکلات مردم فکر کردن است که بسیار ارزش دارد.

کاظمی افزود: خیرین در یک سال ۳۰۰۰ میلیارد تومان از اندوخته‌های خود را با عشق و علاقه وارد مدرسه سازی کرده‌اند و این لطف الهی است که شامل حالشان شده است. خوشا به حال خیرین که مورد لطف الهی قرار گرفته و به شکرانه این لطف همچنان مدرسه می‌سازند.

وی با تاکید بر اینکه تشخیص درست و استتراتژیک برای هزینه کردن منابع در راه مدرسه‌سازی هم خودش لطف الهی است گفت: صدقه جاری که در نظام تعلیم و تربیت ساری و جاری می‌کنید سال‌ها برای شما اندوخته خواهد بود و برای ایران هم سرافرازی خواهد داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *