ساخت ۲۱ مدرسه در مناطق زلزله زده آذربایجان توسط مدرسه سازان

۰۹ام بهمن ،
ممتاز نیوز : مدارس مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی با تلاش مدرسه سازان بی‌نام که تا کنون ده‌ها مدرسه در محروم‌ترین نقاط کشور ساخته‌اند، بزودی به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر ؛ بنیاد برکت که زیر نظر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فعالیت می‌کند در حال حاضر ساخت ۲۱ مدرسه در قالب ۱۲۶ کلاس در ۱۰ روستای شهرستان اهر، ۷ روستای منطقه هریس و ۴ روستای شهرستان ورزقان را در دست اقدام دارد.

این بنیاد پیش از این نیز مدرسه‌سازی در مناطق کمتر توسعه یافته آذربایجان شرقی را در دستور کار خود داشت. ساخت و بهره‌برداری از ۳ مدرسه روستایی در روستاهای شهرستانهای مراغه، اسکو و تبریز در ۲ سال قبل از اقدام‌های بنیاد برکت بوده است.

در حال حاضر مدرسه دیگری نیز در روستای توجه ده کوه، شهرستان بستان آباد در حال ساخت است که انتظار می‌رود به زودی به بهره‌برداری برسد.

 بر اساس این گزارش، بنیاد عام‌المنفعه برکت ۵ سال پیش برای ایجاد توانمندی اقتصادی با کارآفرینی وتوسعه فضاهای آموزشی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاسیس شد.

این بنیاد بدون نام و نشان تاکنون در دور افتاده‌ترین و محروم‌ترین مناطق روستایی کشور اقدام به تاسیس ۱۹۲ مدرسه در قالب ۸۲۶ کلاس درسی کرده  تا کودکان و نوجوانان محروم‌ترین اقشار کشور از نعمت تحصیل برخوردار شوند. مدارس تاسیس شده توسط این بنیاد در مناطق کمتر توسعه یافته کشور از بالاترین استانداردها و شرایط لازم برای یک محیط آموزشی برخوردار می باشند.

۱۲۲ مدرسه دیگر توسط مدرسه سازان بی‌نام در مناطق روستایی کمتر توسعه یافته درحال تاسیس می باشند که با اتمام مراحل ساخت این مدارس، شمار مدارس ایجاد شده توسط این بنیاد در روستاها به ۳۱۴ واحد آموزشی در قالب هزار و ۳۵۹  کلاس خواهد رسید.

این گزارش حاکی است، بنیاد برکت درصدد است تعداد مدارس ساخته در مناطق روستایی و محروم کشور را به هزار واحد آموزشی برساند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. ح گفت:

    psdk

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *