سازمان حمایت: قیمت خودروهای وارداتی مورد تایید ماست

تمام خودروهای وارداتی، نرخ مصوب و مشخصی دارند و باید به این نرخ‌ها عرضه شوند. سازمان حمایت نیز بر روی سیستم فروش واردکنندگان خودرو نظارت می‌کند تا قیمت‌های مصوب رعایت شود.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هرگونه تخلف واردکنندگان خودرو در حوزه گران ‌فروشی و تاخیر در تحویل محصولات پیش‌فروش شده را تکذیب کرد.

جواد تقوی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این که شنیده شده برخی واردکنندگان از تحویل خودروهای پیش‌فروش شده به خریداران خودداری کرده یا خودرو را دیرتر از موعد مقرر تحویل می‌دهند، خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با واردکنندگان داشتیم، مشخص شد که حتی در برخی از پیش‌فروش‌های بلندمدت شش ماهه یا سه ماهه نیز، خودرو در مدت زمان کوتاه‌تری تحویل خریدار می‌شود.

وی ادامه داد: درواقع واردکنندگان تاخیری در تحویل خودروی پیش‌فروش شده نداشته و بعضا خودرو را در زمان کوتاه‌تری نیز تحویل می‌دهند.

تقوی در پاسخ به این که آیا خودروهای وارداتی نیز مانند خودروهای داخلی مشمول قیمت‌گذاری هستند، اظهار کرد: قیمت خودروهای وارداتی نیز مانند خودروهای داخلی، بر اساس آنالیز قیمت صورت می‌گیرد. در این بررسی موضوعاتی همچون نرخ ارز، عوارض گمرکی و دیگر هزینه‌های واردات به اضافه‌ سود قانونی واردکنندگان، مبنای تعیین قیمت قرار می‌گیرد.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: بنابراین تمام خودروهای وارداتی، نرخ مصوب و مشخصی دارند و باید به این نرخ‌ها عرضه شوند. سازمان حمایت نیز بر روی سیستم فروش واردکنندگان خودرو نظارت می‌کند تا قیمت‌های مصوب رعایت شود.

وی در پاسخ به این که به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، برخی از واردکنندگان به جای عرضه مستقیم محصولات به نرخ مصوب، آنها را با قیمتی بالاتر به واسطه‌ها واگذار می‌کنند، اظهار کرد: این موضوع جزو شنیده‌هاست و ما گزارشی در این خصوص نداشته‌‌ایم. اگرچه اگر مصداق داشته باشد، تخلف بوده و با آن برخورد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از بروز تخلفاتی همچون تاخیر در تحویل خودروی پیش فروش شده، گران فروشی و عدم عرضه مستقیم خودروهای وارداتی خبر داده بود.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ