سازمان ملل رای دادگاه راشل کوری را محکوم کرد

خبرگزاری آریا-بازرس حقوق بشر سازمان ملل با محکومیت حکم دادگاه صهیونیستی در تبرئه قاتلان راشل کوری گفت: این دادگاه به گونه‌ای حکم داد که گویا هرگز نمی‌شود اسرائیل را محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از الجزیره ، «ریچارد فولک» بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در اراضی فلسطین اشغالی تصمیم دادگاه اسرائیلی در مورد متهم نشناختن ارتش اسرائیل در موضوع کشتن راشل کوری فعال سیاسی آمریکایی و زیر گرفتن عمدی وی با بلدوزر نظامی در نوار غزه را محکوم کرده و آن را پیروزی این رژیم در فرار از مجازات خواند.
فولک تاکید کرد که حکمی که روز سه‌شنبه صادر شد، در نتیجه شکایت خانواده این دختر آمریکایی الاصل بود که ارتش و مقامات سیاسی اسرائیلی را تبرئه کرد.
بیانیه صادر شده از سوی وی در ژنو تاکید می‌کند که تصمیم قاضی دادگاه، شکستی برای عدالت و مواخذه گناهکاران و پیروزی برای ارتش اسرائیل در راستای فرار از محاکمه به شمار می‌آید.
وی افزود که قاضی اسرائیلی به گونه‌ای حکم داده که انگار هیچ زمینه‌ای برای اعمال هر تحریمی علیه اسرائیل وجود ندارد و به همین علت مقامات نظامی و سیاسی اسرائیلی را تبرئه کرده است، این تبرئه از رانندگان بلدوزر آغاز شده و تا فرماندهان آنها و بالاترین تصمیم سازان نظامی و سیاسی اسرائیلی اعمال شده است.
فولک این حکم را نقض آشکار معاهدات ژنو در مورد اشغال اراضی دیگر کشورها و اعمال قانون بر اشغالگران دانست و تاکید کرد که نتیجه این حکم قبل از هر کسی برای خانواده راشل کوری و حاکمیت و تمامیت قانون غم بار است و همچنین برای اندک امیدی که در سایه آن دادگاه اسرائیلی خشونت های دولتی در مورد شهروندان بی گناه را در سرزمین های اشغالی پایان دهد، ناراحت کننده است.
فولک که یک یهودی آمریکایی است و در عین حال منتقد سیاست های نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی است، پیشتر این رژیم را به ارتکاب جنایت های ضد انسانی علیه نوار غزه متهم کرده است. او از سال ۲۰۰۸ به عنوان کارشناس مستقل سازمان ملل متحد فعالیت می کند.
دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی سه شنبه در شهر حیفا نظامیان صهیونیست عامل قتل «راشل کوری» فعال صلح آمریکایی را که در جریان تظاهرات مسالمت آمیز علیه تخریب منازل فلسطینیان در شهر رفح واقع در جنوب باریکه غزه در سال ۲۰۰۳ توسط بولدوزر زیر گرفته شد، تبرئه کرد.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ