سازمان ملل موضوع حق توسعه را بعنوان یک اولویت کاری در نظر بگیرد

به گزارش خبرگزاری مهر،محمد رضا سجادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نشست شورای حقوق بشر که با حضور رییس شورای حقوق بشر و معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل انجام گرفت، نماینده کشورمان درباره محوریت موضوع حقوق بشر در برنامه کار سازمان ملل، محوریت بودن حق توسعه را در فعالیت های سیاسی و عملیاتی سازمان ملل و سازمان‌های تخصصی آن و نظام تجارت جهانی برای نیل به این حق و اجتناب از هرگونه رفتار تبعیض‌آمیز با حق توسعه را موضوعی ضروری دانست.


رئیس گروه نم در شورای حقوق بشر سازمان ملل، در ادامه سخنانش با اشاره به تلاش‌های این جنبش برای عملیاتی کردن و تحقق حق توسعه در سطح بین‌المللی از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست تا موضوع حق توسعه را به‌عنوان یک اولویت کاری در نظر گیرد.

 

سجادی در ادامه با تاکید بر اهمیت کنفرانس ملل متحد درباره حق توسعه که در سال جاری میلادی در برزیل برگزار شد، افزود: با وجود تلاش کشورهای در حال توسعه، برای تحقق توسعه پایدار باید مسیر طولانی را پیمود.

 

وی در ادامه سخنانش تاکید کرد اگر چه دولت‌ها مسوول اصلی ارتقا و حمایت از حق توسعه در کشورهای خود هستند، لیکن تحقق توسعه پایدار مستلزم انجام یک ا قدام جمعی و همکاری بین‌المللی و حمایت مستمر مالی کشورهای در حال توسعه است.

 

سجادی در پایان با قدردانی از گزارش ارائه شده توسط گروه کاری حق توسعه به نشست جاری شورای حقوق بشر، خواستار حمایت کامل دفتر کمیسر عالی از فعالیت‌های گروه مذکور به عنوان مرتبط‌ترین رکن ملل متحد در زمینه تحقق حق توسعه شد.
 


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *